banner-nubia-z11
Spoločnosť UMi veľmi rada používa pri názvoch zariadení písmeno Z. Jeho dôležitosť zdôrazňuje aj novým smartfónom UMi Z. Svoju obľubu vo vlajkových lodiach na Z získalo už pred 2 rokmi, kedy predstavilo svoj smartfón Zero, ktorý sa ale nikdy nedočkal okrem pár teaserov svojho nástupcu.

Časy sa menia, a tak tu máme novú vlajkovú loď UMi Z. O pocit vlajkovej lodi už na prvý dotyk sa postará prémiová hliníková konštrukcia. Rohy a hrany sú výrazne zaoblené. Na spodnej hrane sa nachádza USB konektor typu-C, vedľa ktorého sú otvory pre HiFi reproduktor. Na zadnej strane sa nachádza 13 MPx fotoaparát od Samsungu s duálnym systémom zaostrovania, ktorý kombinuje naraz PDAF a laserové zaostrovanie pre vyššiu presnosť, a hlavne rýchlosť. Nechýba ani nahrávanie 4K videa a dvojtónový LED blesk.

zdroj fotografie: UMi

Predná strana je osadená 5,5-palcovým FullHD IZGO displejom od spoločnosti Sharp. Ten by sa mal vyznačovať vyváženou saturáciou a zníženou spotrebou energie. O ochranu displeja sa stará tvrdené sklo Dragonitrail Glass. Nad displejom sa nachádza 13 MPx selfie fotoaparát dokonca s LED bleskom. Pod displejom nájdeme snímač odtlačkov prstov skrytý v domovskom tlačidle s technológiou Front Touch ID 2.1. Ten poskytuje vysokú rýchlosť odozvy a zvýšenú bezpečnosť, nakoľko biometrické údaje sú uložené v oddelenom čipe.

UMi Z
zdroj fotografie: UMi

Pod kapotou sa skrýva špičkový Mediatek Helio X27 vyrábaný 20 nm technológiou. 10 jadier má na čele dve vysokovýkonné jadrá Cortex-A72 s taktom závratných 2,6 GHz. Za nimi nasledujú 4 jadrá Cortex-A53 s taktom 2 GHz a 4 jadrá Cortex-A53 s taktom 1,6 GHz. Núdza o nedostatok pamäte nehrozí, pretože UMi Z prichádza so 4 GB pamäte RAM a 32 GB interného úložiska. Ak sa to aj napriek tomu zdá používateľovi málo, prvá pomoc prichádza v podobe podpory microSD karty do kapacity 256 GB. Zariadenie príde s predinštalovaným Androidom 6.0 Marshmallow a následne pomocou OTA bude dostupná aktualizácia na Android 7.0 Nougat.

UMi Z
zdroj fotografie: UMi

Dostatok energie pre tento výkonný hardvér dodáva 3780 mAh batéria s napätím 4,35V. Samozrejmosťou je tiež prítomnosť technológie rýchleho nabíjania PumpExpress Plus. Tento zaujímavý smartfón má našliapnuté stať sa úplne prvým zariadením na svete s MediaTek Helio X27 procesorom. Jeho predpredaj začne 26. decembra s cenou len necelých 270 €.

umi-z-predstavene-4
zdroj fotografie: UMi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP