UMI Touch ako prvý MediaTek smartfón dostane CyanogenMod 13

banner-umi-iron

Procesory MediaTek sú vo svete mobilných zariadení obľúbené hlavne vďaka nízkej cene a konkurencieschopnom výkone. Avšak, jednou z hlavných nevýhod zariadení založených na čipoch spoločnosti MediaTek je nedostatok softvérovej podpory. To sa rozhodla zmeniť spoločnosť UMI, ktorá plánuje vybaviť svoj najnovší model UMI Touch operačným systémom CyanogenMod 13 založenom na Androide 6.0.1 Marshmallow.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Príchodom CM 13 na UMI Touch by sa toto zariadenie stalo vôbec prvým s kombináciou procesoru Mediatek a spomínaného operačného systému. Užívatelia zariadenia by takúto novinku určite vrelo privítali. Podľa samotnej spoločnosti UMI sa konečne podarilo dohodnúť všetky detaily spolupráce a spoločnosť už vlastní základné kódy, vďaka ktorým sa môže pustiť do plného vývoja CyanogenModu pre svoje zariadenie.

UMI TOUCH môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>umi-touch-cm13-2

Zdá sa, že čínsky výrobca si dáva poriadne záležať na softvérových aktualizáciách pre svoje najnovšie zariadenie, keďže sa v priebehu 2 týždňov objavili už 2 OTA aktualizácie určené pre UMI Touch. Napriek tomu sa však veľmi skorý príchod nového operačného systému CM 13 očakávať nedá. UMI síce neposkytlo oficiálny časový rámec, v ktorom by malo prísť k uvoľneniu vyvíjaného systému, no zrejme už len na príchod ďalších, doplňujúcich správ o tomto operačnom systéme budeme musieť čakať niekoľko týždňov.

umi-touch
Na pripomenutie, model UMI Touch prichádza vo výbave s 5.5-palcovým FullHD displejom, osemjadrovým procesorom MediaTek MT6753, 3 GB RAM, 16 GB úložiskom, 13 MPx Sony IMX328 snímačom, podporou Dual SIM a skenerom odtlačkov prstov. V zariadení sa tak isto nachádza 4000 mAh batéria.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]