UMi Touch 2 s Helio X25 procesorom a cenou len 160 € bude konkurovať Meizu Pro 6

banner-umi-iron
Čím viac jadier, tým viac MediaTek. Aj takto by sa dali pomenovať najnovšie procesory od čínskeho výrobcu, ktorý sa užívateľov snaží nalákať na čo najväčší počet jadier. Do tejto skupiny sa po Meizu Pro 6 a najnovších LeEco Le 2 smartfónoch pridá aj menej populárny UMi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Do pomaly rozrastajúcej sa skupiny desaťjadrových smartfónov sa krátko po úspechu súčasnej vlajkovej lode UMi Touch pridá aj tento výrobca so svojím najnovším modelom. Budúca vlajková loď ponesie názov UMi Touch 2 a v jeho vnútri bude ukrytý výkonnejší MediaTek Helio X25 s už známym desiatimi jadrami. Ako iste viete, rovnaký procesor má aj nedávno predstavený Meizu Pro 6 či čerstvé LeEco Le 2 Pro. 10 jadier v Helio X25 je rozdelených na 2 Cortex-A72 jadrá s taktom 2.5 GHz, 4 Cortex-A53 taktované na 2.0 GHz a posledné štyri Cortex-A53 s taktovacou frekvenciou 1.4 GHz. Oproti X20-ke vylepšený model prináša aj o niečo výkonnejší grafický čip Mali-T880 MP4 s frekvenciou 850 MHz.

UMI TOUCH môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


umi-touch-2-1
Okrem správy o použitom procesore máme k dispozícii aj prvý obrázok, ktorý aspoň z časti zobrazuje pripravovaný UMi Touch 2. Všimnúť si môžeme domovské hardvérové tlačidlo pod displejom, ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou integrovať snímač odtlačkov prstov. Dizajn samotného UMi Touch 2 „nenápadne“ pripomína súčasné vlajkové lode juhokórejského giganta a je veľmi pravdepodobné, že aj TOP model od UMi príde so sklenenou zadnou stranou. Taktiež poznáme predbežnú cenu, ktorá má byť perfektných 160 €! Ostatná hardvérová výbava je v súčasnosti neznáma, no už teraz sa s UMi Touch 2 vykresľuje veľký konkurent pre Meizu Pro 6 s oveľa vyššou cenou.

Zdroj: UMi

Pošli nám TIP na článokNovinky