banner-umi-super
Po nemalom úspechu smartfónu UMi Plus prináša táto čínska spoločnosť jeho vylepšenú verziu. Tá nesie názov UMi Plus E, pričom posledné písmeno má byť skratkou slovíčka extrémny. Presne taký totižto nedávno predstavený smartfón je. Okrem lákavého dizajnu a plnej podpory LTE sietí ponúka nekompromisné parametre, ktoré ho zaraďujú medzi tie najvýkonnejšie zariadenia súčastnosti.

Po dizajnovej stránke je novinka navlas podobná menej výkonnej variante, čo však rozhodne nie je na škodu. UMi Plus E totižto ponúka oku lahodiace krivky s poriadnou dávkou luxusu a elegancie. Telo zariadenia je vyrobené z vysoko kvalitného hliníka, ktorý obopína celý prístroj až na prednú stranu. Na nej sa nachádza 5,5-palcový LTPS FullHD displej, ktorý je vyrábaný spoločnosťou Sharp. Zobrazovač sa môže pochváliť automatickou reguláciou kontrastu a jasu, ktoré sa menia v závislosti od okolitého svetla. Displej taktiež ponúka naozaj tmavú čiernu a skutočne verné podanie farieb. Okrem toho je chránený odolným sklom s 2.5D zaoblením, ktoré vyzdvihuje vzhľad smartfónu na ešte vyššiu úroveň.

UMi Super môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

umi-plus-e-4

Hoci je navonok tento prístroj takmer totožný s modelom UMi Plus, tak vo vnútri je situácia diametrálne odlišná. UMi Plus E totižto disponuje novým procesorom MediaTek Helio P20, ktorý je doplnený o grafický akcelerátor Mali-T880. Helio P20 ponúka až 8 jadier, ktoré sú taktované na vysokej frekvencii 2,3 GHz. O bezstarostný multitasking sa postará 6 GB LPDDR4 RAM pamäť, zatiaľ čo interné úložisko typu eMMC 5.1 dokáže poňať až 64 GB dát. V prípade, že by vám táto hodnota nepostačovala, UMi Plus E ponúka možnosť rozšírenia skrz microSD kartu o ďalších 256 GB. Pod hliníkovou „pokrievkou“ sa nachádza aj masívna 4000 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania PE+. Nabíjanie prebieha skrz reverzibilný USB Type-C konektor, pričom do plnej kapacity sa akumulátor dobije za rovných 100 minút.

umi-plus-e-2

Po fotografickej stránke má novinka k dispozícii 5 MPx predný fotoaparát slúžiaci na vytváranie populárnych selfie snímok. Na zadnej stránke sa však skrýva výkonnejší fotografický čip Samsung 3L8 s 13 MPx rozlíšením a PDAF zaostrovaním. Aby toho nebolo málo, k dispozícii je aj skener odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný v tlačidle Touch ID 2.1. Skener dokáže odomknúť zariadenie behom zlomku sekundy, pričom je schopný rozoznať až 5 rôznych odtlačkov. UMi Plus E sa môže pochváliť aj DualSIM funkcionalitou s už spomínanou plnou podporou LTE sietí. Čerešničkou na torte je čistá verzia systému Android 6.0 Marshmallow, ktorý sa však na novinke dlho neohreje, nakoľko je na ceste aktualizácia s najnovším Androidom 7.0 Nougat. Takto vybavený smartfón sa v predpredaji začne predávať za šialených 180 €, pričom jeho oficiálna cena činí stále lákavých 244 €. Konkurencia sa tak musí mať na pozore, pretože UMi Plus E má pred sebou rozhodne sľubnú budúcnosť.

umi-plus-e

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP