Umelá inteligencia si za posledné obdobie nachádza čoraz širšie možnosti uplatnenia, pričom už zavítala aj do sveta programovania a dizajnu. Práve v tejto sfére sa môže čoskoro vyrovnať front-endovým programátorom. 

Prácou front-endových programátorov je meniť graficky spracované používateľské prostredie do základného kódu. Postupom času sa však nestali jedinými, kto túto prácu dokáže zvládať, pretože ich pomaly začala dobiehať umelá inteligencia.

Umelá inteligencia získava čoraz viac schopností

Za týmto skvelým pokrokom stoja výskumníci zo spoločnosti UIzard Technologies na čele s Tonym Beltramellim. Tí prostredníctvom neurónových sietí naučili túto technológiu programovať. Najprv jej však museli ukázať ako také grafické prostredie vôbec vyzerá. Po mnohých fotografiách a dlhom čase učenia sa umelá inteligencia naučila premieňať toto rozhranie do kódu.

Zobraziť celú galériu (1)
tonybeltramelli/YouTube

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia už aj v Tescu. Vo Veľkej Británii ide táto revolučná technológia do ostrej prevádzky

Tento úspech môže byť predzvesťou toho, že onedlho nebudú programátori v tomto odvetví nutní a ich prácu za nich odvedie umelá inteligencia. Tá však už teraz dokáže programovať grafické používateľské prostredie pre rôzne platformy ako napríklad Android či iOS. Stále sa však má neurónová sieť s názvom Pix2Code ešte čo učiť, no už teraz zvláda vytvárať kódy so 77 % úspešnosťou. Do budúcnosti ale výskumníci počítajú so značným zlepšením jej schopností, a tak sa môže toto percento už čoskoro výrazne zvýšiť.

Spoločnosť UIzard Technologies v blízkej budúcnosti plánuje taktiež sprístupniť zdrojový kód tejto unikátnej aplikácie. Ak máš aj ty záujem nahliadnuť do kódu tejto technológie, rozhodne v najbližších mesiacoch sleduj GitHub. Už teraz však samotný zakladateľ, Tony Beltramelli, zverejnil informácie o tejto šikovnej umelej inteligencii vo vlastnej štúdii, ktorú nájdeš na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú