Ak si po prečítaní nadpisu ihneď pomyslel na Xiaomi, myslel si si správne. Krátko po predstavení kávovaru nám čínsky technologický gigant predstavuje ďalšie inteligentné „zariadenie“. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Možno to nevieš, no Xiaomi všetky tie inteligentné zariadenia nevyrába samo. Spolupracuje hneď s niekoľkými čínskymi startupmi, ktorých Xiaomi financuje a ich produkty predáva aj pod svojou značkou. Jedným takým je aj spoločnosť 90 Minutes, ktorá sa zaoberá výrobou oblečenia a topánok. Nejde však o hocijaké oblečenie, ale o smart oblečenie. Svoje najnovšie tenisky dokonca nazvali ultra inteligentnými. Celý názov novinky znie 90 Minutes Ultra Smart športové tenisky a ich výbava ťa naozaj prekvapí.


zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu predošlej generácie Xiaomi tenisiek

Práve integrovaný čip od najznámejšieho výrobcu procesorov robí tieto tenisky ultra inteligentnými. Čip Intel Curie dokáže v reálnom čase zaznamenávať a analyzovať dáta z behu, jazdy na bicykli, chôdze a iných druhov pohybu. Dáta z čipu sú následne bezdrôtovo, prostredníctvom Bluetooth, posielané do aplikácie v tvojom smartfóne, kde ich môžeš analyzovať. Tenisky dokážu zaznamenávať prejdenú vzdialenosť, rýchlosť, spálené kalórie a dokonca dokážu automaticky zistiť, aký typ pohybu práve vykonávaš. Čip v teniskách na jedno nabitie vydrží 60 dní.

zdroj fotografie: Xiaomi

90 Minutes Ultra Smart športové tenisky sú určené najmä pre profesionálnych športovcov. Vyrobené sú z priedušného materiálu a obsahujú aj vyberateľné antibakteriálne vložky. Samozrejmosťou je aj protišmyková podrážka. Novinka zo spolupráce Xiaomi a 90 Minutes bude dostupná v troch farebných prevedeniach od 15. apríla, hneď po skončení aktuálne bežiacej crowdfundingovej kampane. Ich oficiálna čínska cena je 299 juanov, čo je v prepočte skvelých 41 €.


zdroj fotografie: Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
56%
Chcem to
22%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]