Teraz čítate
Aj tenisky môžu mať „Intel inside“. Asi ťa neprekvapí, kto také vyrobil


Ak si po prečítaní nadpisu ihneď pomyslel na Xiaomi, myslel si si správne. Krátko po predstavení kávovaru nám čínsky technologický gigant predstavuje ďalšie inteligentné „zariadenie“. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Možno to nevieš, no Xiaomi všetky tie inteligentné zariadenia nevyrába samo. Spolupracuje hneď s niekoľkými čínskymi startupmi, ktorých Xiaomi financuje a ich produkty predáva aj pod svojou značkou. Jedným takým je aj spoločnosť 90 Minutes, ktorá sa zaoberá výrobou oblečenia a topánok. Nejde však o hocijaké oblečenie, ale o smart oblečenie. Svoje najnovšie tenisky dokonca nazvali ultra inteligentnými. Celý názov novinky znie 90 Minutes Ultra Smart športové tenisky a ich výbava ťa naozaj prekvapí.


zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu predošlej generácie Xiaomi tenisiek

Práve integrovaný čip od najznámejšieho výrobcu procesorov robí tieto tenisky ultra inteligentnými. Čip Intel Curie dokáže v reálnom čase zaznamenávať a analyzovať dáta z behu, jazdy na bicykli, chôdze a iných druhov pohybu. Dáta z čipu sú následne bezdrôtovo, prostredníctvom Bluetooth, posielané do aplikácie v tvojom smartfóne, kde ich môžeš analyzovať. Tenisky dokážu zaznamenávať prejdenú vzdialenosť, rýchlosť, spálené kalórie a dokonca dokážu automaticky zistiť, aký typ pohybu práve vykonávaš. Čip v teniskách na jedno nabitie vydrží 60 dní.

zdroj fotografie: Xiaomi

90 Minutes Ultra Smart športové tenisky sú určené najmä pre profesionálnych športovcov. Vyrobené sú z priedušného materiálu a obsahujú aj vyberateľné antibakteriálne vložky. Samozrejmosťou je aj protišmyková podrážka. Novinka zo spolupráce Xiaomi a 90 Minutes bude dostupná v troch farebných prevedeniach od 15. apríla, hneď po skončení aktuálne bežiacej crowdfundingovej kampane. Ich oficiálna čínska cena je 299 juanov, čo je v prepočte skvelých 41 €.


zdroj fotografie: Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
56%
Chcem to
22%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na [email protected]