Na trhu je veľké množstvo kompaktných športových kamier, ale čo v prípade ak potrebuješ niečo naozaj malé, praktické a lacné? V tom prípade by si mal skúsiť Quelima SQ11. 

Malé rozmery a prijateľné rozlíšenie

Quelima SQ11 je miniatúrna kamera v tvare kocky, ktorej hrana meria iba 22 milimetrov. Aj pri tejto veľkosti skrýva v sebe schopný 12 MPx senzor s clonou f/2.0, pravdepodobne OV9712. Kamera dokáže nahrávať videá s FullHD rozlíšením pri 30 snímkach za sekundu. Na základe rozlíšenia snímača ide pravdepodobne iba o softvérovo zväčšené HD video. Uvázda sa tiež zorné pole až 140°, ale v realite bude zorný uhol oveľa menší kvôli hlboko zapustenému snímaču do tela kamery. Ako úložisko slúži microSD karta s kapacitou maximálne 32 GB. Vstavaná batéria s kapacitou 200 mAh ponúka dostatok šťavy až pre 100 minút nahrávania videa.

Nočné videnie, slučka a detekcia pohybu

Optická stabilizácia ani vodotesnosť nie je jej silná stránka. Na druhú stranu, tieto nedokonalosti kompenzuje svojimi špeciálnymi vlastnosťami ako je detekcia pohybu na vzdialenosť 10-15 m alebo nočné videnie vďaka 6 infračerveným LED. Vďaka nim dokáže kamera bez problémov vidieť v úplnej tme podľa slov výrobcu až na vzdialenosť 15 metrov. V prípade potreby je možné nahrávať aj v 5 minútovej slučke, kedy sa potom následne staré video premazáva novým. Funkcia slučky nájde svoje využitie napríklad v aute, ako kamera na čelnom skle.

Kúpiť minikameru Quelima SQ11 za 8 €

Vďaka svojej nízkej hmotnosti iba 20 gramov sa výborne aplikuje aj ako vylepšená kamera na dron. K dispozícii sú 3 farebné verzie a ich cena je iba 8,29 €. Súčasťou balenia dostaneš aj základné stojany, ktoré môžeš využiť pre upevnenie na tenké predmety a oblečenie, či pripojenie na podstavec, ktorý je možne upevniť na rôzne povrchy. Nechýba ani kábel pre výstup na televízor, USB kábel a manuál v angličtine.

Ukážka HD a FullHD nahrávok:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom