Menej známy čínsky výrobca smartfónov, Ulefone, láka na predstavenie svojej bezrámikovej novinky. Ulefone sa tak po dlhej dobe zaradí medzi konkurentov, ktorí sa týmto trendom už dávnejšie vybrali.

Novinka sa bude volať Ulefone Mix a jej výsadou teda bude takmer bezrámikový displej. Pomer displeja k telu bude činiť až 90.2 %, pričom hrubá bude iba spodná strana kvôli snímaču odtlačkov.

Vyzerá ako kus skla

Ako môžeš vidieť na renderoch, predný panel vyzerá iba ako kus skla. Ulefone Mix má na troch stranách takmer nulové rámiky, no mohol by ich mať aj na štvrtej, keby v nej nebolo umiestnené tlačidlo so snímačom odtlačkov. Výrobca ale poslúchol hlasy používateľov a snímač vložil na prednú stranu. Ako ale Ulefone takýto úchvatný dizajn vôbec dosiahol?

Rozumné umiestnenie komponentov

Reproduktor pre hovory bol zmenšený a umiestnený do najvrchnejšej časti. Ostatné nevyhnutné komponenty, ako napríklad svetelný senzor a predný fotoaparát, si zas našli miesto pod displejom. Predný selfie fotoaparát bol navyše o 50% zmenšený a rolu senzora priblíženia zas získal optimalizovaný softvér. Pokiaľ si fotografie pozrieš detailne, všimnúť si môžeš aj nízku hrúbku displeja.

Ten navyše ponúka vyššiu optickú transmisiu, lepšiu reprodukciu farieb a rýchlejšiu odozvu pre ešte príjemnejší zážitok zo sledovania. Podľa slov vedenia Ulefone, novinka bude predstavená už koncom septembra a predpredaj začne začiatkom októbra. Tešiť sa môžeš aj na prekvapivo nízku cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom