banner-redmi-note2
MediaTek sa po novom rozhodol označovať ich procesory okrem klasického MT**** aj pomocou písmen X a P. X je označenie high-end modelov a P zasa modelov strednej triedy. Prvý z mid-end rady je Helio P10, ktorého výsledky benchamarkov sa teraz dostali von.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

MediaTek Helio P10 alebo MT6755 ponúkne 8 Cortex-A53 jadier s taktom 2 GHz. Podporovať bude FullHD rozlíšenie, fotoaparáty do 21 MPx alebo 16 MPx + 8 MPx, LTE cat. 6 a natáčanie UltraHD videí. Procesor bol otestovaný v benchmarku GFXBench. Smartfón, ktorý bol pri testovaní použitý, obsahoval 4,6-palcový FullHD displej, 2 GB RAM, 16 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát. Grafika, ktorú MediaTek použije je nová generácia Mali T čipov, presnejšie Mali-T860. Na porovnanie si zobrali terajšiu generáciu ako grafiky, tak aj procesoru. Podľa GFXBench je nová Mali-T860 o 20% výkonnejšia a o 70% úspornejšia, ako jej predchodca Mali-T760.

mediatek-helio-p10

Helio P10 Geekbench

Helio P10 Geekbench

Samozrejme sa nejedná o finálnu verziu Helio P10, ale už teraz je jasné, že nový procesor od MediaTeku bude nielen výkonný, ale aj úspornejší, takže váš smartfón vydrží dlhšie na jedno nabitie. Dátum predstavenia tohto procesoru zatiaľ nie je známy, ale MediaTek by ho mal predstaviť do konca tohto roku.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú