Ubisoft sa svojej hráčskej základni hlási o slovo s novým a doteraz pomerne tajomným titulom zo série Tom Clancy’s. Počas dnešného predstavenia bol odhalený celý názov Tom Clancy’s XDefiant a hráči môžu byť nadmieru spokojní. Pôjde o free-to-play hru z pohľadu prvej osoby kombinujúcu predošlé tituly značky Tom Clancy’s, ktorá bude zameraná na intenzívne a rýchle súboje, ako aj prispôsobovanie postavy priamo na bojisku.

XDefiant ale zároveň do série prinesie mnoho skvelých noviniek. Asi najvýraznejšou zmenou bude poňatie celkovej atmosféry hry. Zatiaľ čo jeho predchodcovia z Tom Clancy’s franšízy ako Ghost Recon, Splinter Cell alebo The Division cielili na pomerne realistické spracovanie, XDefiant sa snaží dať gameplayu v rámci série nový, hravejší a dynamickejší rozmer.

Práve z vyššie spomenutých hier si požičiava veľké množstvo materiálu – herné triedy, mapy, kľúčové elementy súbojov –, čím vzdáva hold zabehnutej značke, ale zároveň chce stavať aj na originálnych prvkoch. Bojovníci zvaní Defiants tak budú v rámci najnovšej strieľačky bojovať o nadvládu na viacerých tematických mapách.

YouTube (screenshot)

Postavy vytiahnuté z predošlých hier Tom Clancy’s franšízy

Defiantov si budú môcť hráči prispôsobiť svojmu štýlu boja. Postavy sú rozdelené do štyroch herných tried a všetky sú už známe z predošlých dielov série. Wolves predstavuje klasického tanka a vychádza z hry Ghost Recon, Echelon je tradičný support z hry Splinter Cell, no a z The Division tu máme rovno dvojicu herných tried Outcasts, ktorá zastáva pozíciu healera tímu, a Cleaners s najvražednejším zbraňovým arzenálom.

YouTube (screenshot)

Vývojári z Ubisoft San Francisco zároveň sľubujú pridávanie nových Defiantov v priebehu času, ktorí budú takisto priamym odkazom na hry z Tom Clancy’s univerza.

Primárne a sekundárne zbrane, traity, schopnosti, ultras aj rôzne doplnky si hráči budú môcť na bojisku meniť vždy pred respawnom, čím bude možné priamo reagovať na vývoj situácie na bojisku.

Dôraz na combat systém nahráva profesionálnemu gamingu

Tom Clancy’s XDefiant chce ťažiť z bohatej histórie značky a zároveň hráčom ponúknuť hlavne zábavu. Výkonný producent hry Mark Rubin ale počas predstavovania dodal, že so zábavou pôjde ruku v ruke aj dôraz na prepracovaný súbojový systém, fair-play a transparentnosť vývojárov. Tí by tak mali pozorne sledovať požiadavky komunity a dodať hráčom obsah, ktorí si žiadajú.

YouTube (screenshot)

Aktuálne je pripravených 10 máp, niektoré kompetitívne 6v6 arény, iné naopak postavené na lineárnom prechádzaní, ako napríklad Domination a Escort. Hra je postavená na Snowdrop engine, ktorý si svoju premiéru odbil už v hre Tom Clancy’s The Division z roku 2016.

Ako a na akú platformu hru získať?

Na oficiálnej stránke Ubisoftu venovanej priamo XDefiant bola spolu s predstavením hry spustená predregistrácia, ktorá hráčom otvorí dvere v obmedzenej forme 5. augusta. Prečo obmedzenej? Zatiaľ to totiž vyzerá, že tento dátum sprístupní hru len hráčom spoza mora.

Uzavreté testovanie tak budú mať možnosť v predstihu vyskúšať len v Spojených štátoch amerických a Kanade. Ubisoft by mal ale hru v ostatných krajinách sprístupňovať postupne. Dobrou správou je, že testovacích verzií bude pred oficiálnym uvedením hry na trh hneď niekoľko, takže šancu získať XDefiant budú mať pravdepodobne všetci, ktorí si o ňu požiadajú.

YouTube (screenshot)

Okrem PC bude hru možné spustiť na konzolách PS4, PS5 a Xbox One a Xbox Series X/S. Hráči sa môžu zaregistrovať len na jednu platformu, takže zváženie výberu je na mieste.

Tom Clancy’s XDefiant má všetky predpoklady na to, aby sa stala mimoriadne obľúbenou naprieč širokou hráčskou komunitou. Free-to-play model, dôraz na gunplay a verné spracovanie hitboxov, dynamickosť, zábavnosť a lojálna komunita – to všetko novinke nahráva do karát, aby sa stala FPS hitom najbližších rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom