Aj keď sú dnes stále viac a viac v móde robotické vysávače, napriek tomu množstvo ľudí nedá dopustiť na tie klasické. Dostaneš sa s nimi aj na ťažšie dostupné miesta, akými sú rohy či rôzne malé medzery, kde robotický vysávač vzhľadom na svoju veľkosť nemá šancu.

Inovácie však neobchádzajú ani štandardné vysávače, medzi ktoré sa zaraďujú aj tie tyčové. V domácnostiach sú obľúbené už roky, nakoľko sú ľahké, dobre sa skladajú a majú pomerne vysoký výkon, ktorý plne postačuje na bežné upratovanie. Jeden taký má aj spoločnosť Xiaomi.

Ergonomický a s vysokým výkonom

Možno si si položil otázku: Na čo by som si kupoval vysávač za takmer 180 €, keď Xiaomi a.i. majú podobné tyčové vysávače, ktoré sú o polovicu lacnejšie? V prvom rade je rozdiel vo výkone. Pokiaľ lacnejší model ponúka výkon 5,5 kPa, JIMMY JV53 ponúka silu až 20 kPa, čo je takmer štvornásobne viac. Výkonný motor tretej generácie má maximálne otáčky až 100 000 za minútu a jeho výkon je 425W (sací výkon 125aW). Efektivita je na hranici 55 % a oproti predchodcom je oveľa silnejší a efektívnejší.

Geekbuying

Kúpiť tyčový vysávač Xiaomi JIMMY JV53 za 179 €

Okrem iného má vysokokvalitný HEPA filter, ktorý uchová až 99 % nečistôt a späť do ovzdušia sa tak dostane len úplne minimum. Navyše pri okamžitom objednaní dostaneš v rámci špeciálnej akcie jeden náhradný filter zdarma. Jeho trvácnosť sa pritom pohybuje rádovo v desiatkach hodín. Pri tyčovom vysávači je dôležitá jeho ergonómia a hlavne hmotnosť. Tu sa prípadní záujemcovia určite potešia, nakoľko celková hmotnosť je len 1,46 kg, takže s jeho manipuláciou nebudú mať problém dokonca ani deti.

Rotačná kefa na spodnej strane vysávača skĺbuje viacero vlastností dohromady a poradí si s prachom, nečistotami či dokonca vlasmi, ktoré sa do nej nezamotajú, ale prejdu priamo do zásobníka. Potrebuješ vyčistiť gauč, auto či len menšiu nečistotu zo zeme?

Stačí vysávač rozpojiť a máš k dispozícii kompaktný vysávač, samozrejme s rovnakým výkonom. Poradí si dokonca s matracmi, z ktorých dostane von mikróby, nečistoty či odumreté bunky kože. Samozrejmosťou je množstvo nadstavcov už priamo v balení.

Kúpiť tyčový vysávač Xiaomi JIMMY JV53 za 179 €

Hlučnosť vysávača je 78 dB, čo je pri takomto výkone akceptovateľná hodnota. Maximálna doba používania na jedno nabitie je na úrovni 45 minút, pričom v maximálnom výkone je to 7 – 8 minút. Opätovné nabitie trvá 4h.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú