Kanadskí vývojári zo štúdio Red Barrels, ktorí v roku 2013 do sveta vypustili nečakaný hororový hit Outlast, pracujú na novej hre. Tá je síce podľa Polygon iba v skorom štádiu vývoja, ak všetko vyjde podľa plánov, čaká nás revolúcia v žánri. 

Nebýva zvykom, aby sa herné štúdiá hneď svojim prvým počinom dostali do širokého povedomia verejnosti. Borcom z Red Barrels sa to však pred šiestimi rokmi podarilo, a podarilo sa to na jednotku. Úplne neznáme štúdio totiž vydalo psychologický horor s nezvyčajne hutnou atmosférou, ktorý si od recenzentov odnášal vysoké čísla a nemenej dobré meno získal aj medzi hráčmi.

Outlast, vydaný na PC, PS4 a Xbox a dodatočne aj na Nintendo Switch, dokázal predať viac než štyri milióny kópií, čo je na novinku od neznámeho štúdia výborný počin. Nasledoval DLC prídavok s podtitulom Whistleblower i druhá zvrátená časť Outlast 2, ktoré potvrdili, že úspech prvej hry nebola náhoda a v rámci hororového žánru tu máme nové, mimoriadne talentované štúdio.

Trailer na veľký hit z roku 2013

Kanadskí vývojári teraz ohlásili svoj nový projekt, ktorým sa podľa vlastných slov púšťajú do veľkého rizika. Opäť síce pôjde o hororovú záležitosť, tentokrát však ponúkne aj multiplayer vo forme kooperácie pre štyroch hráčov.

Oficiálny názov hry znie Outlast: Trials a aj keď novinka celkový zasadením i prostredím zostane verná predchodcom, nepôjde o priame pokračovanie predošlých dielov. Hra sa tentokrát bude odohrávať počas Studenej vojny a hráči sa ocitnú v zariadení prevádzajúcom experimenty na ľuďoch, pričom ich úlohou bude dostať sa z desivého sveta von na slobodu. Atmosféra by teda mohla zostať podobná ako v prípade prvých dvoch častí, v čom sa však Outlast: Trials bude od predchodcov výrazne odlišovať, bude práve možnosť pozvať do hry kamarátov a užiť si mrazivý zážitok v ich spoločnosti. A presne tu môže hra naraziť na vážny problém.

Prečítaj si aj
Toto sú hry, ktoré v roku 2019 trpeli otrasnou technickou stránkou

Hororový žáner totiž nie je na multiplayer stavaný.  Navodenie strachu a desivej atmosféry nie je jednoduché už pri single-playeri, keď bude partička hráčov navyše medzi sebou komunikovať, dávať si tipy na miesta, ktorým sa treba vyhnúť či návod ako napredovať, čaká na tvorcov pri budovaní strachu podstatne väčšia výzva. Toho sú si vedomí aj vývojári a sami hovoria, že aj napriek rizikám chcú do hororového žánru vniesť niečo nové.

Hru si však fanúšikovia budú môcť vychutnať aj úplne sami. Ako hovorí spoluzakladateľ štúdia, David Chateauneuf, čerstvo oznámený titul prinesie plnohodnotný zážitok bez ohľadu na to, či si ju zahráš sám alebo s kamarátmi. Zároveň dodáva, že Outlast: Trials je zatiaľ len v skorom štádiu vývoja, momentálne preto nie je známe, kedy ani na akých platformách sa novej hororovky dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom