Tretia séria Zaklínača sa skončila a Netflix s ňou určite nemôže byť spokojný. Aktuálne časti zďaleka neprilákali toľko divákov ako predchádzajúce série a ikonické fantasy prestáva ľudí zaujímať.

V štvrtej sérii navyše Henryho Cavilla ako Geralta stvárni nový herec Liam Hemsworth, na čo fanúšikovia seriálu už teraz reagujú veľmi toxicky a seriál účelne bombardujú zlými hodnoteniami a častou kritikou.

Môžu za to diváci

Za vzniknutý problém si však v prvom rade môže samotný Netflix, ktorý sa výrazne odklonil od knižnej predlohy Andrzeja Sapkowskeho a predovšetkým v druhej sérii si vymýšľal nezmyselné a celkom zbytočné príbehové linky.

Výkonný producent Zaklínača Tomek Baginski teraz v rozhovore prezradil, že za zjednodušenie deja a odklon od knižného príbehu vlastne stoja samotní diváci, ktorí by zložitejší príbeh nemuseli vedieť pochopiť.

Baginski upresnil, že v prípade takto veľkého a nákladného projektu, ktorý cieli na široké masy a rôzne kúty sveta, je potrebné zjednodušiť príbeh a sústrediť sa v ňom hlavne na emócie.

Producent seriálu tiež hovorí, že zjednodušenie príbehu museli tvorcovia spraviť najmä kvôli americkým divákom, pre ktorých môže byť zložité sledovať viacero príbehových liniek. „Amerika je vždy tá dobrá, všetci ostatní sú zlí. Nie sú tu žiadne komplikácie.“

Producent Zaklínača ďalej dodal, že zjednodušovanie deja bolo bolestivé ako pre scenáristov, tak aj pre tvorcov seriálu, no bolo nevyhnutné. Vyššia úroveň zložitosti by totiž podľa neho nemala dostatočný dosah a neoslovila by toľko ľudí.

Kotaku upozorňuje, že Baginski sa na publikum nevyhovára prvýkrát. Pred rokom producent Zaklínača za pokles sledovanosti vinil mladších divákov vyrastajúcich na TikToku a YouTube, ktorí pri seriáli nedokázali dávať pozor. „Pokiaľ ide o seriály, čím je publikum mladšie, tým menej sú významné dej a jeho logickosť,“ povedal s tým, že mladí ľudia pri sledovaní viac inklinujú k len emóciám.

Výkonný producent Zaklínača by sa mohol pozrieť do konkurenčného tábora HBO, kde fantasy hity ako Hra o tróny či Rok draka búrali rebríčky sledovanosti, a to aj napriek tomu, že disponovali zamotaným dejom a veľkým množstvom postáv.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú