Herná konzola Nintendo Entertainment System (NES) je legendou, ktorá potešila milióny hráčov po celom svete. Pre všetkých fanúšikov tejto platformy na Slovensku je tu teraz skvelá príležitosť stretnúť tvorcu. Masayuki Uemura totiž navštívi Bratislavu.

Pán Uemura stál na čele vývoja dnes už legendárnej konzoly, ktorej história siaha niekoľko desaťročí dozadu. Nintendo ju predstavilo ešte v roku 1983, a to v Japonsku pod označením Famicon. Odtiaľ sa však konzola rýchlo rozšírila do celého sveta a zaknihovala obrovský úspech, keď sa celkovo predalo takmer 62 miliónov týchto zariadení. Už túto nedeľu môžu všetci fanúšikovia NES pospomínať na slávu konzoly spolu s pánom Uemurom priamo na Slovensku.

konzola Nintendo NES
Zobraziť celú galériu (2)
Wikipedia/Evan-Amos

Jedinečná príležitosť na Slovensku

Návšteva je realizovaná vďaka Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a celé stretnutie sa odohrá v Galérii dizajnu Satelit na Kollárovom námestí v Bratislave. Už v nedeľu o 11. hodine tak máš jedinečnú príležitosť dozvedieť sa, čo ťa o vývoji konzoly zaujíma. A keďže je súčasťou podujatia aj autogramiáda, určite si nezabudni svoj konzolu a kartridže. Viac podrobností o tejto udalosti sa dozvieš na Facebooku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom