V digitálnom svete sa o hackeroch šíria predovšetkým len samé zlé správy. Pri klasickom hackovaní o akom počul už isto každý z nás sa negatívne informácie šíria právom. Ide o nelegálne obohacovanie sa a zneužívanie informácií v digitálnom svete.

Hacker môžeš byť aj ty

Dnes však bude reč o takzvaných etických hackeroch. Vo všeobecnosti sa za etických hackerov považujú experti, ktorí pomáhajú odhaliť problémy zabezpečenia s cieľom zabrániť zneužitiu dát. Ich hlavnou úlohou je nájsť medzery v zabezpečení sietí skôr, ako to spravia klasickí hackeri.

Chcem sa stať hackerom!

V praxi to funguje tak, že firma si zaplatí etických, teda „slušných“ hackerov, aby v ich systéme našli nedostatky a zabezpečili, aby nedošlo k zneužitiu danej chyby. Ak ťa to zaujalo, tak na stránke Udemy nájdeš kurz, ktorí ti pomôže stať sa etickým hackerom. Motiváciou tak okrem zaujímavého finančného ohodnotenia môže byť aj zaujímavá rôznorodá práca.

Nauč sa etické hackovanie od začiatku

Čo sa vďaka kurzu naučíš ? 

 • Získaš 120 videí o hackingu a bezpečnosti počítača
 • Objavíš zraniteľné miesta na vzdialených serveroch a naučíš sa ich zabezpečiť
 • Lepšie pochopíš ako funguje webové stránky a ako nájsť ich zraniteľnosť
 • Naučíš sa zabezpečiť útoky rôzneho druhu a testovať penetráciu siete
 • Získaš kontrolu nad počítačovým systémom
 • Odoslať e-maily z ľubovoľného e-mailového účtu
 • Použiť sociálne inžinierstvo na získanie plnej kontroly nad cieľovými systémami
 • A mnoho ďalších vecí

Aké sú požiadavky ? 

 • Základné zrušnosti v oblasti IT
 • Wireless adapter
 • Programovacie, alebo hackerské zručnosti nie sú potrebné
Samotný priebeh kurzu

S online kurzom začneš ako začiatočník, bez predchádzajúcich zručností v tejto oblasti. Ako prvé prichádzajú základné informácie o etickom hackovaní a penetračnom testovaní. Kurz je však zameraný predovšetkým na praktickú stránku, ktorá nasleduje po ozrejmení teoretických vecí. Výučba je rozdelená do 4 hlavných častí a prevedie Vás od začiatočníckej až po pokročilú úroveň.

1. Testovanie penetrácie v sieti predstavuje prvú časť tohto kurzu. V úvode sa naučíte testovanie bezpečnosti sietí. Následne budete oboznámení s terminológiou a ako samotné siete fungujú. Prvá časť sa ďalej delí na  tri podsektory: predpojenie, získanie prístupu a poštové spojenie.

2. Po úspešnom zvládnutí prvej časti nasleduje získanie prístupu. Táto časť ozrejmí dva hlavné prístupy: útoky na strane servera a útoky na strane klienta. Vďaka spomínaným prístupom získate plnú kontrolu nad akýmkoľvek počítačovým systémom.

3. Predposledná časť ja založená na využívaní pošty. Hlavným bodom je naučiť sa integrovať so systémami a ako pristupovať k súborovému systému. Poznatky k súborovému systému pozostávajú z čítania, zapisovania, zachovania prístupu či špionáže.

4. V závere kurzu je vysvetlené testovanie penetrácie webových aplikácií. Táto časť obsahuje užitočné informácie o zhromažďovaní informácií o webových stránkach.

Naučené informácie a zručnosti fungujú proti akémukoľvek počítačovému zariadeniu. Cieľom kurzu je jednoduchým spôsobom vysvetliť teóriu a následne praktické vykonanie útoku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú