Poznáš ten pocit, keď držíš viečka len na pol žrde a čerpáš posledné zvyšky rezervného pohonu? Keby to len s dobíjaním ľudských bateriek bolo také jednoduché, ako s turbopower™ technológiou motoroly one…. No moment, ono to také jednoduché naozaj je!

Z nuly na plný výkon za chvíľu

Motorolu one dokážeš v priebehu 20 minút nabiť z nuly až na 8 hodín používania, potom šliape s vytrvalosťou maratónca. Pripomína ti to niečo? Chcel by si byť v pondelok poobede, po vyšumení radosti z víkendu a s nakopenou horou pracovnej agendy, ako tvoj smartfón – nevyšťaviteľný? Stav na ozdravný efekt rýchlonabíjania.

S powernapom, teda denným „šlofíkom“, je to ako so SIM kartami. Prichádza vo všetkých možných veľkostiach. Ten najmenší, nanonap, trvá desať až dvadsať sekúnd, micronap dve až päť minút. Podľa vedcov je však ešte osožnejší poriadny „šlofajz“ v nekrátenej, dvadsaťminútovej verzii. To je dosť na to, aby si si vyvetral hlavu a našiel silu do zvyšku dňa a zároveň tak akurát, aby si si pridlhým vylihovaním nenarušil cyklus nočného spánku. Tak ako, si pripravený vypnúť?

Prečo dobíjať baterky cez deň

Povedzme si realisticky. Málokto má v práci ten luxus nájsť tichý kút, kde bude môcť 20 minút spať a predstierať, že pracovná doba plynie kdesi v paralelnom vesmíre. Preto ti odporúčame užiť si dvadsaťminútovku doma – či už večer alebo cez víkend. Aby si mal lepšiu motiváciu, ako len odbitie momentálnej únavy, tu sú ďalšie benefity: powernap zvyšuje produktivitu, podporuje kreativitu a analytické myslenie, zlepšuje pamäť, eliminuje stres, odstraňuje strnulosť spôsobenú sedavým zamestnaním, posilňuje imunitu, znižuje krvný tlak a prispieva k lepšej funkcii metabolizmu, a to len tak z okraja. Výhod je podstatne viac, to ale zistíš sám, keď sa zobudíš.

Smartfón namiesto uspávanky

Než sa zvalíš do vodorovnej polohy, postaraj sa, aby tvoje zátišie pripomínalo pokojnú selanku. Dobre vyvetraná miestnosť, stíšená klíma, ušné štuple, levanduľové vonné tyčinky, maska na oči… a ideš. Priprav sa však, že fyzická únava spánok negarantuje, lebo kým ti v žilách buble hormón stresu kortizol, budeš čulý až-až. Tu pomôže technika vizualizovania so zavretými očami, akési sofistikovanejšie počítanie ovečiek. Zvoľ si jeden zaujímavý objekt a sústreď sa naň, až kým nezaspíš.

Odporúčame vizuálne páčivý predmet, napríklad tvoj nový Motorola One, čo sa nabíja na nočnom stolíku. Prevracaj ho v mysli zo všetkých strán, nechaj ho očariť jej ladnými oblými rohmi a precízne vypracovaným dizajnom alebo si predstavuj to nekonečné more možností s tromi fotoaparátmi, hravými fotografickými prvkami a prakticky neobmedzeným úložiskom multimediálneho obsahu vďaka 64 GB kapacite pamäte, 256 GB rozšíreniu prostredníctvom pamäťovej karty či externému priestoru na Google Photos.

Vždy fit

Po dvadsiatich minútach budeš svieži ako rybka… a tvoj motorola one tiež! Na prebratie jej veľa netreba – so 4 GB vnútornej pamäte a osemjadrovým procesorom Qualcomm® Snapdragon™ očakávaj len pružné, rýchle reakcie na každé gesto prstom po displeji.

O jeho fit kondíciu sa stará nepriestrelný imunitný systém Google Play Protect, čo denne preklepne viac ako 50 miliárd aplikácií s využitím technológie strojového učenia. Bezpečnosť je integrovaná v každej vrstve systému Android One a mesačné aktualizácie odplašia všetky online hrozby. Čerpaj energiu rýchlo a ži naplno s motorolou one už za 249 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom