Hlučné, rušivé a otravné klikanie a cvakanie myši či klávesnice, najmä v pracovnom prostredí, nie je príjemným zážitkom. Zariadenia, ktoré eliminujú hluk, preto ocenia mnohí.

Myš

Myši Trust Mydo silent a Trust Mute Silent Click sú vybavené špeciálnou technológiou, ktorá znižuje hlasitosť tlačidiel až o 90 %, sú tak ideálnym zástupcom tejto kategórie – ich kliknutie takmer nepočuť. Bezdrôtové myši s dosahom 10 metrov prichádzajú v symetrickom prevedení, preto sú vhodné pre pravákov aj ľavákov.

Trust

Na myšiach je možné nájsť aj tlačidlo pre nastavenie citlivosti kurzora (DPI 800 – 1800), ak používateľ chce myš zrýchliť alebo spomaliť. Vďaka malým rozmerom ich je možné nosiť všade so sebou. Fungujú vďaka 2 AAA batériám. Cena modelu Mydo je na úrovni 13 eur a modelu Mute 16 eur.

Trust

Klávesnica

Tak ako myš, aj tichá klávesnica dokáže uľaviť od rušivých momentov. Klávesnica Trust Muto je vhodná pre každé pracovné miesto. Aj napriek kompaktnému usporiadaniu disponuje 12 multimediálnymi tlačidlami pre nastavenie zvuku, hľadanie či prechod na domovskú stránku prehliadača. Izolované tlačidlá okrúhleho tvaru pomáhajú predchádzať hluku, zároveň tiež umožňujú pohodlné použitie. K počítaču ju pripojíte 1,5 m USB káblom.

Trust

Ďalším zástupcom je Trust Erou. Tak ako aj pri predchádzajúceom modeli sú klávesy izolované – okrem zvukového obmedzenia sa ľahšie čistia a klávesnica  má o jedno multimediálne tlačidlo viac. Vďaka nízkemu profilu klávesov s mäkkými údermi si používateľ môže byť istý, že už ho nič nebude rušiť. Cena modelu Muto je na úrovni 13 eur a modelu Erou 18 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom