Applu sa v poslednom období nedarí predaj iPhonov a taktiež mu neprospieva boj amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou. V nedávnej tlačovke prezident USA opäť nabádal Apple, aby vyrábal iPhony na domácej pôde.

Ešte minulý rok Tim Cook verejne varoval, že ceny produktov spoločnosti Apple môžu vzrásť vďaka clu, ktoré uvrhol prezident Donald Trump na výrobky prichádzajúce z Číny. Apple väčšinu svojich produktov vyrába práve tam a preto sa už skôr obával problémov spojených so spomínaným clom.

Donald Trump si stále hovorí svoje

V tom čase prezident Donald Trum reagoval na varovania Tima Cooka chladnou odpoveďou: „Vyrábajte iPhony v USA!“. Odvtedy prešiel nejaký ten čas a spomínaný problém sa začal čoraz viac prejavovať na predajoch iPhonov a poklese hodnoty spoločnosti na burze. Na nedávnej tlačovke v bielom dome dostal Donald Trump otázku, či sa neobáva veľkého poklesu hodnoty spoločnosti na burze:

„Apple je skvelá spoločnosť. Pozrite sa, musím sa starať o našu krajinu. Nezabudnite, že Apple vyrába svoje produkty v Číne. Povedal som Timovi Cookovi, ktorý je mojim priateľom, a ktorý sa mi veľmi páči, vyrábajte svoje produkty v Spojených štátoch. Postavte tie veľké, krásne továrne, ktoré budú siahať ďaleko. Čína má z Apple najväčší benefit zo všetkých,“ odpovedal Donald Trump.

Apple bude musieť rýchlo niečo vymyslieť, Trump si však myslí, že je všetko v poriadku

Prezident USA ďalej dodal, že Tim Cook sa údajne chystá investovať 350 miliárd dolárov v USA do tovární kvôli tomu, čo urobil s daňami a stimulmi. Podľa domácich expertov je však táto správa Donalda Trumpa falošnou. To však neznamená, že CEO spoločnosti nebude musieť investovať inde.

Nedávno na burze klesla trhová hodnota Applu o 57 miliárd dolárov a tiež prišiel o 9 miliárd z príjmov za posledný štvrťrok. Trump sa však o giganta z Cupertina nebojí a tvrdí, že bude v poriadku. Podľa neho len za jeho prezidentskú činnosť vzrástla spoločnosť o stovky percent. Zdá sa, že Trump má odpoveď na všetko a jeho pohľad na vec je veľmi zľahčený. Uvidíme teda, čo rok 2019 Applu prinesie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom