Len nedávno Apple predstavil výročný model iPhone X, ktorý priniesol novinky, ako TrueDepth fotoaparát a 3D skenovanie tváre. Bezpečnostný analytici z KGI tvrdia, že fotoaparát v iPhone X je roky pred najlepšími fotoaparátmi v Androidoch.

Fotoaparát v iPhone X je vraj revolučnejší ako sa zdá

Bezpečnostný analytik KGI, Ming-Chi Kuo, sa opätovne vyjadril na margo TrueDepth fotoaparátu v iPhone X. Podľa neho je tento fotoaparát technologicky dva a pol roka pred aktuálne najlepšími fotoaparátmi v Android smartfónoch.

Vo svojom pôvodnom tvrdení uviedol, že tento rozdiel je jeden až dva roky. Práve táto technologická výhoda má pomôcť americkému gigantovi aj napriek neskoršiemu začiatku predaja predať 30 až 35 miliónov kusov iPhone X do konca roka 2017. Nevýhodou pre Apple je skutočnosť, že TrueDepth fotoaparát je taký zložitý, že jeho výroba spôsobuje oneskorenia začiatku predaja.

Výrobcovia Android smartfónov by mali zapracovať

Fotoaparát vo výročnom iPhone X je zodpovedný za 3D systém rozpoznávania tváre spolu s detekciou emócií tváre, ktoré budú využívať Animoji. Podľa Kuoa by mali spoločnosti využívajúce Android prísť na trh s podobným fotoaparátom, ak chcú držať s Apple krok.

samsung galaxy s9
Zobraziť celú galériu (2)
Samsung Galaxy S8+, zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Napríklad Samsung momentálne využíva 2D snímanie tváre, ktoré podľa KGI nie je až tak bezpečné ako 3D snímanie podporované v iPhone X. To, či Ming-Chi Kuo svoje tvrdenia na margo výrobcov smartfónov bežiacich na operačnom systéme Android prehnal, ukáže len budúcnosť. Každopádne začiatkom roka predstaví Samsung svoje vlajkové lode Galaxy S9 a S9+, ktoré môžu, no aj nemusia pána Kua rýchlo vyviesť z omylu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom