Slováci najčastejšie na internete vyhľadávali stránky, ktoré sa dajú využiť na dištančné vzdelávanie. Vyplýva to z rebríčka tohtoročných trendov vo vyhľadávaní cez vyhľadávač Google v rámci SR.

Na Slovensku ľudia vyhľadávali aj informácie o slovenských a amerických voľbách. Tie ovplyvnili aj rebríčky slovenských a zahraničných osobností, ktorým tak tento rok dominovali predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a novozvolený prezident Spojených štátoch amerických (USA) Joe Biden.

Vyhľadávaniu v Googli vládlo dištančné vzdelávanie aj prezidentské voľby v USA

PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko Martina Joneková podotkla, že vyhľadávania sa v roku 2020 odvíjali od témy pandémie koronavírusu. „Trendom tohto roku sa stala aplikácia Edupage. V čase zatvorených škôl išlo o jeden zo základných nástrojov na komunikáciu učiteľov, žiakov, študentov a rodičov.

V top trojke sa umiestnil aj vzdelávací portál Bezkriedy,“ poukázala. Dodala, že Slovákov v tomto roku zaujímali aj prezidentské voľby v USA a výsledky domácich parlamentných volieb. Do rebríčka sa dostala aj aplikácia pre online videokonferencie Zoom či aplikácia WocaBee na učenie sa cudzích slovíčok.

Tohtoročné voľby do domáceho rebríčka dostali aj meno predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina), ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga (SaS) či ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). V zahraničnom rebríčku sa objavil odchádzajúci prezident USA Donald Trump a novozvolená viceprezidentka USA Kamala Harris.

Udalosti roku 2020 ovplyvnili aj otázky Ako? a Kedy?, ktoré Slováci kládli vyhľadávaču. Zaujímalo ich ako ušiť rúško, založiť kvások či upiecť chlieb. Dôležité bolo pre nich zistiť aj to, kedy sa otvoria školy, hranice či kaderníctva. Niektoré otázky sa týkali aj vzniku a prejavov koronavírusu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP