Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Apokalyptická novinka The Last of Us od HBO pokračuje v búraní rekordov sledovanosti. Predposlednú epizódu si v deň premiéry nenechalo ujsť viac než 8 miliónov amerických divákov, čo zo seriálu robí druhý najúspešnejší titul HBO za poslednú dekádu, informuje Deadline.

Lepšie si viedol len jediný seriál

Dobrodružstvo Joela a Ellie sa blíži ku koncu a seriálový fenomén The Last of Us pred obrazovky aj naďalej láka rekordný počet divákov. Posledná odvysielaná časť s ôsmymi miliónmi sledovateľov pre seriál znamená absolútny rekord a ďalší výrazný nárast diváckej základne.

Prvú epizódu seriálu v polovici januára videlo 4,7 milióna divákov, aktuálne čísla teda ukazujú výrazný nárast až o 74 %. Vo svete televízie sú podobné percentá absolútnym unikátom. Pri drvivej väčšine seriálov totiž počet divákov s každou ďalšou vydanou epizódou nenarastá, ale naopak klesá.

Podľa údajov Nielsen už seriál na HBO a HBO Max v USA videlo viac než 30 miliónov divákov. S takýmito číslami ide pre HBO o druhý najsledovanejší seriál za poslednú dekádu. Lepšie si v sledovanosti viedol iba minuloročný fantasy hit Rod draka.

Divákov čaká finále aj 2. séria

Pri pohľade na narastajúcu popularitu The Last of Us je vysoko pravdepodobné, že finálna 9. epizóda, ktorú u nás HBO odvysiela na budúci pondelok, sledovanosť posunie ešte o niečo vyššie. Otázne je, ako veľmi sledovanosti ublíži ceremónia udeľovania Oscarov, ktorá je v zámorí naplánovaná na rovnaký večer ako finále The Last of Us.

Bez ohľadu na čísla divákov je však už teraz jasné, že apokalyptický seriál postavený na úspešnej hernej predlohe, bude pokračovať najmenej jednou ďalšou sériou. HBO pokračovanie potvrdilo ešte na konci januára.

Podobne ako práve vysielaná prvá séria, aj pokračovanie bude postavené na videohre. Tentokrát sa tvorcovia Neil Druckmann a Craig Mazin pozrú na udalosti druhej hry. Druhá časť hernej predlohy je mimoriadne bohatá na dejové zvraty a pridáva do rozprávania aj novú perspektívu, je preto vysoko pravdepodobné, že HBO nový príbeh spracuje na pozadí viacerých sérií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú