V súčasnosti je akýmsi trendom neustála elektrifikácia rôznych zariadení či dopravných prostriedkov. K dispozícii sú napríklad elektrické autá, autobusy, električky či bycikle. Najnovšie sa však elektrický pohon dostane aj do detských kočíkov, nakoľko spoločnosť Bosch predstavila nový eStroller System.

Nový koncept, ktorým už čoskoro môžu disponovať detské kočíky, prinesie nové štandardy z hľadiska pohodlia, efektivity či bezpečnosti. Základ celého systému predstavujú dva inteligentné elektromotory na zadnej náprave, ktoré spolu s ďalšími komponentmi vytvoria dokonalý celok, uvádza samotná spoločnosť.

Množstvo funkcií

Bosch eStroller zabezpečí hneď viacero užitočných funkcií, ktoré poskytnú používateľom oveľa väčší komfort. Elektrický pohon uľahčí tlačenie kočíka v kopcovitom či náročnejšom teréne, no na druhej strane je súčasťou aj systém automatického brzdenia, ktorý rodičia využijú napríklad pri prudšom klesaní. Okrem toho sa však automatické brzdenie môže využívať aj pri strate kontroly nad kočíkom, respektíve krádeži.

Súčasťou jednoduchého ovládania elektrického systému je aplikácia, ktorá predstavuje pomyselný kľúč celého konceptu. Prostredníctvom aplikácie sa nastavujú hneď viaceré funkcie, medzi ktorými nechýba napríklad asistent stúpania do kopca, alarm, či základné údaje o stave batérie alebo dojazde. Systém je samozrejme funčkný aj bez prepojenia s aplikáciou, avšak v obmedzenom režime.

Nenechaj si ujsť
Hit leta na Slovensku má nástupcu: Nová elektrická kolobežka Kugoo prináša úžasné vylepšenia

V neposlednom rade novo predstavený systém disponuje aj inými vychytávkami, ako napríklad USB portom pre prípadné nabitie smartfónu. Pohonný systém Bosch už prešiel testovaním a je certifikovaný nemeckou asociáciou technickej kontroly. Podľa dostupných informácií by sa na trhu mohol objaviť už v priebehu budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP