Čínsky výrobca smartfónov predstavuje možnú blízku budúcnosť smartfónov. Model Meizu Zero nemá žiadne porty, reproduktory ani tlačidlá.

Už niekoľko rokov dozadu začali výrobcovia smartfónov pomaly vypúšťať zo svojích smartfónov 3,5 mm audio jack. Svet sa vtedy mierne prevrátil naruby a dodnes sa mnoho používateľov nezmierilo s týmto faktom. Teraz si však predstav smartfón, ktorý nebude mať len audio jack, ale ani žiadny port pre nabíjanie, SIM kartu, tlačidlá či reproduktory. Presne touto cestou sa vydalo Meizu pri novinke Zero.

Dnes viceprezident čínskeho výrobcu predstavil smartfón, ktorý ukazuje možnú blízku budúcnosť. Model Meizu Zero označovaný ako „holeless“, teda „bez dier“, prichádza bez akýchkoľvek portov pre nabíjanie a hudbu, bez tlačidiel, reproduktorov či portu pre SIM kartu. Pýtaš sa, ako takýto smartfón funguje?

Bezdrôtové nabíjanie a zvuk generovaný displejom

Meizu Zero po stránke dizajnu prichádza v čiernom a bielom keramickom 3D unibody prevedení so zaoblenými hranami displeja. Keďže nemá žiadny port pre nabíjanie, logicky sa bude nabíjať bezdrôtovo. Na margo toho viceprezident Li Nan vyhlásil, že po 2 rokoch práce spolu s viac ako 75 súvisiacimi patentmi Meizu Zero predstavuje 18 W bezdrôtové nabíjanie Super mCharge, ktoré je údajne ekvivalentné ku klasickému 18 W káblovému rýchlemu nabíjaniu.

Neprítomnosť reproduktorov nahradí technológia mSound 2.0, ktorá je schopná generovať zvuk celou plochou displeja. Výhodou tohto riešenia je fakt, že používateľ bude schopný prijať hovor, aj keď bude držať smartfón hore nohami. Čo sa displeja týka, v Meizu Zero je osadený 5,99-palcový OLED displej, ktorý navyše v sebe implementuje snímač odtlačkov prstov.

Spojenie s operátorom zabezbečí eSIM karta

Namiesto fyzického portu pre SIM kartu bude Meizu Zero podporovať eSIM kartu. Takzvaný „lineárny motor“ bude implementovaný na bočných rámoch smartfónu, čím nahradí fyzické tlačidlá napájania a ovládania hlasitosti. Odtránený je pochopiteľne aj 3,5 mm audio jack, ktorý má nahradiť pri prehrávaní hudby Bluetooth 5.0 a bezdôtové slúchadlá.

Jediné dieročky, ktoré v smartfóne zostanú, budú určené pre mikrofóny. Vďaka neprítomnosti portov a tlačidiel poskytne Meizu Zero vodeodolnosť so štandardom IP68, čím bude schopný odolávať vode po dobu 2,5 hodiny. V jeho útrobách bude osadený procesor Snapdragon 845 a zadný panel poskytne duálny fotoaparát s 12 MPx snímačom Sony IMX380 a 20 MPx snímačom Sony IMX350.

Cena a dostupnosť na trhu je zatiaľ neznáma

Na prednej strane sa nachádza jediný 20 MPx snímač selfie fotoaparátu, ktorý je vycentrovaný v hornom ráme. Nateraz však nemáme žiadne informácie o dostupných veľkostiach RAM či úložiska. Taktiež nevieme, akú kapacitu bude mať batéria osadená v smartfóne.

Čínsky výrobca rovnako nešpecifikoval dátum vydania na trh ani cenu smartfónu. Jedno je však isté. Meizu sa so smartfónom Zero postavil na veľmi tenký ľad a hoci ide o dizajnovo veľmi pekný kúsok, je len veľmi ťažké odhadnúť, či bude mať tento smartfón medzi širokou verejnosťou úspech.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom