Budúcnosť podľa námetov sci-fi je zrejme každému jasná. Autá či motorky nejazdia po klasických cestách, ale pohybujú sa vo vzduchu, či už v nejakých špeciálnych tuneloch, alebo len tak, napríklad pomocou tryskového pohonu. Zdá sa, že budúcnosť je už bližšie, ako by si si mohol myslieť.

Kalifornská spoločnosť Jetpack Aviation sa venuje primárne vývoju a výrobe tryskových batohov, teda takzvaných jetpackov. Okrem toho však pracujú aj na svojom lietajúcom aute a podľa najnovších informácií portálu Futurism dokonca pripravujú aj lietajúci motocykel, ktorý sa volá Speeder.

Ak si však myslíš, že sa jedná len o projekt na papieri, si na omyle. Túto úžasnú vecičku si už môžeš predobjednať na stránke výrobcu, no iba registrácia predobjednávky ťa vyjde na necelých 9000 €. Cena finálneho produktu zatiaľ nie je známa, no odhaduje sa na približne 340 000 €.

Speeder dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť až 241 km/h a doba letu sa udáva na 22 minút, samozrejme v závislosti od váhy pilota či letovej výšky. Maximálna letová výška je až 4500 m, no v takejto výške už bude pilot potrebovať kyslíkovú masku. Na začiatok bude vyrobených len 20 kusov, a teda sa tento stroj ujde len pár vyvoleným, no spoločnosť Jetpack Aviation do budúca plánuje hromadnú výrobu komerčných, ale aj vojenských verzií a rovnako by sme sa mali dočkať aj autonómnej varianty tohto vozidla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom