Neustály vývoj technológií preniká do všetkých oblastí nášho života. Jedným z hlavných cieľov mnohých spoločností je vytvoriť prostredie, ktoré je zdravšie a priaznivejšie pre naše každodenné radosti. Máme inteligentné žiarovky, domácich asistentov a robotické vysávače.

Naše zdravie je na prvom mieste a práve naň sa zameriava technológia Nanoe od spoločnosti Panasonic, ktorá prináša inovatívne riešenia inšpirované prírodou. S využitím najmodernejších klimatizácií zlepšuje kvalitu vzduchu v domácnostiach a spoločenských priestoroch.

Technológia Nanoe ponúka revolučný spôsob využitia vzdušných nanočastíc vody v klimatizáciách na zlepšenie kvality vzduchu v interiéri. Využíva na to hydroxylové radikály – molekuly, ktoré ľahko reagujú s prvkami, ako je vodík, ktorý zachytávajú.

Prostredníctvom tejto reakcie majú hydroxylové radikály potenciál znižovať aktivitu znečisťujúcich látok, rozkladať ich a neutralizovať ich nepríjemné a často zdravie ohrozujúce účinky. Z vášho domova tak odstraňujú nielen zápach, plesne a alergény, ale aj vírusy, baktérie a peľ. A to tak z povrchu predmetov, ako aj zo samotného vzduchu. Zatiaľ čo prvá generácia technológie dokázala vygenerovať 480 miliárd radikálov za sekundu, najnovšia verzia Mark 3 generuje až 48 biliónov radikálov, čo ešte zvyšuje kvalitu čistiaceho procesu v interiéroch.

Najzdravšie doma

Spoločnosť Panasonic integruje Nanoe technológiu do vybraných modelov klimatizačných systémov s cieľom vytvoriť optimálne prostredie v domácnostiach, kanceláriách a iných vnútorných priestoroch, ako sú hotely, školy, telocvične a reštaurácie.

Panasonic
Panasonic

Technológia je k dispozícii v širokom sortimente zariadení. Medzi ne patria klasické rezidenčné klimatizácie radu Etherea alebo nástenné jednotky radu TZ a VZ. Pre komerčné priestory sú najvhodnejšie série PACi, ECOi alebo EGO G. Výber závisí od veľkosti miestnosti a spôsobu použitia, ale spôsob použitia technológie sa nemení a vždy sa zameriava na krištáľovo čistý vzduch.

Najnovšia generácia technológie s názvom Nanoe X Mark 3 uvoľňuje každú sekundu do priestoru viac ako 48 biliónov hydroxylových radikálov, ktoré eliminujú vírusy a baktérie nielen vo vzduchu, ale aj na povrchu pokožky a rôznych predmetov. To znamená, že klimatizačné zariadenia môžu byť účinným nástrojom na zvlhčovanie pokožky a udržiavanie čistoty v interiéri, najmä v období, keď sa rozmáhajú sezónne vírusy a alergény.

Budúcnosť dýchania

Zaujímavo vyzerá aj budúci vývoj technológie, v rámci ktorého sa Panasonic snaží viac prispôsobiť potrebám jednotlivých používateľov. Jednou z možností je vývoj nových generátorov, ktoré budú schopné zamerať sa na určité typy alergénov, ako sú peľ alebo roztoče, aby uľahčili život alergikom.

Okrem väčších detailov a personalizácie sa klimatizácia, samozrejme, rozšíri aj do ďalších potenciálnych oblastí. Nanoe sa už aktívne využíva v inteligentných domácnostiach, klimatizáciách automobilov alebo vo verejných priestoroch, ako sú nemocnice a školy, kde je zdravie a čistý vzduch prioritou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú