Bezdrôtové slúchadlá AirPods od Apple sa postupne stali najobľúbenejšie bezdrôtové slúchadlá. 

V poslednom čase môžeme badať stále viac fanúšikov smartfónov s logom nahryznutého jabĺčka, ktorým sa v ušiach vynímajú biele bezdrôtové slúchadlá AirPods. Ide o jedny z najobľúbenejších bezdrôtových slúchadiel na trhu a ich postupné rozširovanie medzi ľuďmi naberá na obrátkach nielen v zahraničí, ale aj u nás doma na Slovensku.

Toto AirPods nedokážu! Alebo áno?

Napriek ich obľube a stále vyššej prítomnosti medzi používateľmi, mnoho z nich pravdepodobne nepozná jednu ich veľmi šikovnú funkciu. Ako bezdrôtové slúchadlá, AirPods oproti klasickým drôtovým slúchadlám nemajú vzdialené ovládanie, respektíve tlačidlá pre hlasitosť, pozastavanie/štart či presúvanie skladieb. Majú však šikovný trik, ktorý tieto vlastnosti drôtových slúchadiel umožňuje využiť.

Stačí dvakrát prstom poklepať na slúchadlá

Týmto trikom je dvojité poklepanie na samotné slúchadlá. V predvolenom nastavení sú slúchadlá nastavené tak, že dvojitým poklepaním prsta po slúchadlách je privolaný asistent Siri. V nastaveniach tvojho iPhonu sa však funkcia dvojitého poklepania dá nastaviť aj na iné akcie.

V prvom rade pripoj svoje AirPods k telefónu cez Nastavenia -> Bluetooth, kde ich následne zvoľ z ponuky dostupných zariadení Slúchadlá musia byť pripojené k telefónu, čo znamená, že puzdro slúchadiel musí byť otvorené, alebo slúchadlá musia byť nasadené na ušiach Akonáhle sú slúchadlá spárované, klikni na modrú „i“ ikonku na pravej strane, čím sa dostaneš do menu, kde je možné zmeniť akciu dvojitého poklepania na slúchadlá

Tu si môžeš napríklad nastaviť to, že dvojitým poklepaním na pravé slúchadlo sa posunieš na nasledujúcu skladbu a ľavým zas vieš pozastaviť prehrávanie. V menu si tiež môžeš zmeniť meno svojich AirPods a tiež špecifikovať, na ktorom zo slúchadiel bude aktívny mikrofón pri volaniach

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom