Pokiaľ nepatríš medzi nováčikov vo svete technológií, legendárny model Nokia N95 ti asi predstavovať nemusíme. Tento smartfón fínskeho výrobcu, ktorý je často označovaný aj ako posledný „veľký“ telefón pred nástupom prvého iPhonu, mal podľa najnovších informácií dostať aj nástupcu. Ten sa teraz objavil vo videu na YouTube kanáli Mr. Mobile, píše Engadget.

„Znovuzrodená“ Nokia N95 nikdy neuzrela svetlo sveta

Pôvodná Nokia N95 uzrela svetlo sveta už v septembri 2006, pričom na trh sa dostala v marci 2007 a zaraďuje sa tak stále do éry pred predstavením prvého iPhonu. Smartfón vybavený systémom Symbian 3. generácie, 5-megapixelovým fotoaparátom a prednou kamerou či dvojitým vysúvacím mechanizmom, ktorý odkryl prístup ku klávesnici a tlačidlám pre ovládanie hudby, zožal pomerne veľký úspech.

Na ten sa najnovšie pozrel aj YouTuber Michael Fisher, ktorý na svojom kanále Mr. Mobile zverejnil nostalgické video zobrazujúce jedného z prvých „veteránov“ medzi smartfónmi. Okrem toho však ukázal aj nevydaný prototyp nástupcu klasickej N95, ktorý sa mu do rúk dostal priamo od výrobcu.

Nejde však o klasický tlačidlový model, ale dotykový smartfón s vysúvacím displejom, ktorý ukrýva sériu fotoaparátov a reproduktorov pripomínajúc zariadenia ako HTC 7 Surround. Okrem toho obsahuje model aj zaujímavý krúžok okolo zadného fotoaparátu Carl Zeiss, ktorý zároveň slúži ako stojan.

Prečo tento model nakoniec neuzrel svetlo sveta nie je známe, no svojim príchodom na trh by si pravdepodobne pritiahol pozornosť približujúcu sa nástupcovi ikonickej Nokie 3310. Aj keď by asi nešlo o najpredávanejší smartfón svojho segmentu, vysúvací displej a stojan ukrytý okolo fotoaparátu by si svojich fanúšikov našli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom