Astrofotograf Andrew McCarthy zhotovil na začiatku roka 2020 azda najúžasnejšiu fotografiu Mesiaca vôbec. Tento fantastický záber sa mu podarilo vytvoriť spojením viac ako 100 000 samostatných fotografií a našu prirodzená družicu tak ukazuje v neuveriteľných detailoch, informuje ScienceAlert.

Výsledný záber je podľa Andrewových slov doposiaľ najdetailnejšou fotografiou, akú kedy zhotovil, píše na svojom Instagrame pod zverejneným príspevkom. Rovnako vo svojom príspevku píše, že farby, ktorými fotografia Mesiaca hrá, sú reálne, čiže neboli nijakým spôsobom upravované a na zábery nebol použitý žiadny filter. Navyše fotografie Mesiaca zhotovené začiatkom roka sú najlepšie na sledovanie mesačných kráterov, ktoré v tomto období vrhajú dlhé tiene a zvýrazňujú tak svoje detaily.

Po skvelých reakciách a odozvách na nádhernú fotografiu sa Andrew rozhodol vyfotiť Mesiac ešte raz, stalo sa tak v pondelok 6. januára. Fotografiu vytvoril rovnakou technikou ako prvý záber, teda zložením viac ako 100 000 fotografií do jednej. Aj pri tomto zábere sú farby Mesiaca reálne.

Ak by si chcel získať tieto zábery v plnej kvalite, môžeš si ich kúpiť na internetovom obchode fotografa. Cena za PNG v plnej kvalite je 20 dolárov, rovnako si môžeš od fotografa kúpiť aj obraz s fotografiou Mesiaca, ktorého cena sa pohybuje v závislosti od veľkosti, no začína na rozmeroch 20 x 20 cm za 75 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom