Počítač X96s prichádza v tak malom prevedení, aké si možno ešte nevidel. Pripája sa priamo k televízoru alebo monitoru a podporuje prehrávanie 4K obsahu či hranie 3D hier. Jeho veľkosť je pritom porovnateľná s balíkom žuvačiek, píše Techradar.

Malá veľkosť, množstvo funkcií

Ako informuje portál BGR, X96s je miniatúrny počítač, ktorý sa podobá na obal od žuvačiek. Prichádza totiž v mimoriadne kompatknom prevedení, avšak po pripojení k televízoru či monitoru ponúka množstvo funkcií, vrátane prezerania 4K obsahu či hrania 3D hier. Disponuje rozmermi 98 x 33 x 13 mm a váhou 31 gramov, a pohodlne sa ti tak zmestí do akéhokoľvek vrecka na nohaviciach. Napriek tomu ho však poháňa štvorjadrový procesor Amlogic S905Y2 s grafickým procesorom ARM Dvalin MP2, ktorým sekunduje 2 GB alebo 4 GB pamäte RAM a 16 GB alebo 32 GB úložného priestoru, v závislosti od verzie.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Gearbest

Zariadenie beží na operačnom systéme Android 8.1, a okrem iného má aj čítačku microSD kariet a plnohodnotný USB port, ktorý je pri tak malej veľkosti vcelku nadštandard. Spolu s Bluetooth 4.2, duálnej WiFi či podpory AirPlay a MiraCast obsahuje aj množstvo užitočného príslušenstva, ako napríklad diaľkový ovládač, infračervený prijímač a HDMI kábel.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Gearbest

Pokiaľ ťa zaujíma jeho cena, počítač X96s si momentálne môžeš zakúpiť za približne 37 € vo verzii 2 GB + 16 GB a 46 € pre verziu 4 GB + 32 GB. Vhodný je najmä pre obchody, pre ktoré je priestor veľmi vzácny, ale využitie nájde napríklad aj na recepciách či v reštauráciách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom