S Vianocami sa okrem dobrosrdečnosti, láskavosti a zimy za oknami spája dlhé roky aj na mieru ušitý televízny program. Keďže naše obývačky v poslednej dobe zažívajú obmenu konzumovania obsahu, zamerali sme sa na tú najlepšiu ponuku streamovacích služieb. Toto je Top 10 vianočných titulov, ktoré nájdeš na streamovacích službách.

10 – The Christmas Chronicles

Kde ho nájdeš: Netflix

Prvý diel vianočnej komédie, ktorá rozpráva príbeh súrodencov Teddyho a Kate Piercových, ktorí sa na Štedrý večer rozhodnú, že natočia Santa Clausa pri rozdávaní darčekov. Nevinný pokus sa však zmení na veľké dobrodružstvo, o ktorom by mohli ostatné deti len snívať. Netflix tento rok priniesol aj druhú časť, ktorá na streamovacej platforme obsadzuje počas Vianoc prvé priečky.

9 – The Knight Before Christmas

Kde ho nájdeš: Netflix

Hviezda romantických komédií Vanessa Hudgens sa tentokrát vžila do role stredoškolskej učiteľky, do ktorej sa zamiluje stredoveký britský rytier cestujúci časom. Keďže celá rozprávková premisa je umocnená vianočnou atmosférou, tešiť sa môžeš na pohodovú zimnú rodinnú záležitosť. Štatút možného vianočného kultu by sme v tomto prípade asi nepoužívali, no ako pohodová jednorázovka  by mal film bohato postačiť.

8 – Polárny expres

Kde ho nájdeš: Netflix

Malý chlapec netrpezlivo čaká na príchod Vianoc a číha, či ešte pred odbitím poslednej hodiny predvianočnej noci nezačuje roľničky na Santových saniach. Namiesto toho sa mu však naskytne príležitosť zažiť neuveriteľnú jazdu polárnym expresom, smerujúcu až na samotný severný pól, do domoviny Santa Clausa.

7 – Tri Oriešky pre Popolušku

Kde ho nájdeš: Netflix

Ak sa ti za tie roky v televízii Tri oriešky pre Popolušku ešte neprejedli, teraz máš konečne možnosť užiť si ich aj bez reklám. Ikonická rozprávka je totiž dostupná na Netflixe, čo pravdepodobne Markízu príliš nepoteší. Každoročná vianočná stálica s Libušou Šafránkovou a Pavlom Trávničkom v hudobnom sprievode Karla Gotta je tak opäť pripravená spestriť Vianoce stovkám slovenských domácností.

6 – The Princess Switch

Kde ho nájdeš: Netflix

Keď obyčajná pekárka Vanessa Hudgens zistí, že sa nápadne podobá nastávajúcej princeznej, tak v hlavách oboch vzíde neobyčajný nápad, a to vymeniť si svoje miesta. The Princess Switch na Netflixe je tradičná vianočná oddychovka, ktorá ťa svojou jednoduchou zápletkou a odľahčeným humorom navnadí na prichádzajúce sviatky.

5 – S tebou mě baví svět

Kde ho nájdeš: Netflix

Snímok S tebou mě baví svět patrí medzi klenoty zlatého fondu českej kinematografie. Prináša príbeh troch mužov v strednom veku, ktorí idú so svojimi deťmi na dovolenku do prírody s cieľom zvládať tradičné „materské“ povinnosti na vlastnú päsť, no nie vždy im vyjde všetko podľa predstáv. V hlavnej úlohe už legendárny Július Satinský dodáva filmu z roku 1982 ešte nostalgickejšie čaro.

4– Klaus

Kde ho nájdeš: Netflix

Záležitosť vytvorená priamo pre Netflix v sebe nesie okrem čarovnej atmosféry, vynikajúceho vizuálu a tradičnej zápletky aj niečo viac. Príbeh rozprávky Klaus je poháňaný túžbou dosiahnuť vyššie dobro, k čomu mu dopomáhajú nápadité postavy, ako sebecký zbohatlícky poštár alebo samotársky, dobrosrdečný, ale hlavne tajuplný výrobca hračiek Klaus.

3 – Harry Potter sága

Kde ho nájdeš: HBO Go

Decembrovou novinkou v knižnici streamovania HBO Go je legendárna sága s mladým čarodejníkom, s ktorým vyrastal nejeden z nás. Harryho Pottera a jeho dvoch verných priateľov pravdepodobne predstavovať netreba, keďže v útrobách Rokfortu azda každý filmový nadšenec strávil hneď niekoľko sviatkov. Vďaka HBO ti vo vianočnom maratóne nič nebráni, azda snáď s výnimkou absencie vynikajúceho slovenského dabingu.

2 – Pelíšky

Kde ho nájdeš: Netflix

Vianočná modla nejednej rodiny na Slovensku našla svoju cestu aj na Netflix, legendárne hlášky mimoriadnych českých hercov si teda konečne budeš môcť užiť aj bez reklám. Ak si sa českej filmovej legende doteraz vyhýbal, tak na teba čaká vynikajúca konverzačná komédia zasadená do konca 60. rokov a čias ťažkého socializmu, ktorá dobové udalosti zobrazuje očami postáv rôzneho veku aj politického presvedčenia.

1 – Grinch

Kde ho nájdeš: Netflix, Amazon

Vieš si predstaviť Vianoce bez tejto bláznivej pecky? Aj keď svojou premisou ide o netradične poňatý vianočný príbeh, práve touto inakosťou u nás už v útlom veku zabodoval na plnej čiare. Na Netflixe i Amazon Prime mimochodom nájdeš hneď niekoľko vynikajúcich animákov, ktorými si môžeš spríjemniť sviatky a zaspomínať na dávnu históriu, kedy tvojou jedinou starosťou bolo zjesť všetko, čo ti babka nachystala.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP