Jeseň je v plnom prúde a zima klope na dvere. Spolu so stránkou Filmtoro.sk sme si opäť raz podali ruku a pripravili sme si pre vás týchto TOP 10 seriálov od Netflixu, ktoré nám ešte spríjemnia tento rok.  

10 – Living with yourself 

Táto čierna komédia je na Netflixe už pár dní a priaznivé hodnotenia iba odrážajú fakt, že ostrý humor reznutý ľahkým hororom môže naozaj fungovať. Premisa je postavená okolo muža menom Miles, ktorý podstúpi experimentálnu liečbu, zbavujúcu ho všetkých jeho problémov. To však podnieti vznik toho najväčšieho problému – Miles je nahradený jeho klonom.

9 – Daybreak

Žáner, ktorý sa nám naozaj pozdáva, sú dramatické komédie, nazývané aj dramedy. Daybreak by sa dal opísať ako postapokalyptická záležitosť, pristupujúca k dramatickej zápletke humorným spôsobom. Na čele príbehu je študent Josh hľadajúci svoju priateľku v nehostinnom prostredí alternatívnej blízkej budúcnosti.

8 – Raising Dion

Začiatok októbra priniesol aj túto sci-fi snímku, sledujúcu osudy osamelej vdovy a jej syna Diona. Superhrdinský aspekt predstavuje rola samotného Diona, ktorý disponuje špeciálnymi schopnosťami. Netradičná zápletka, skvele podchytené emocionálne puto matky a syna a nadštandardný vizuál len podčiarkujú kvality už vydaných deviatich častí.

7 – BoJack Horseman

Pred pár dňami sme sa dočkali prvej polovice finálnej, šiestej série tohto animáku pre dospelých. Druhá polovica príde 31. januára a už teraz sa nevieme dočkať. Osmičku častí, plných dospeláckeho humoru, drog a vyobrazenia depresívneho Hollywoodu, sme totiž zhltli na posedenie.

6 – Brotherhood

Brazílska kriminálna dráma zasadená do prostredia väzenia, v ktorom partičke nebezpečných väzňov šéfuje Edson. Ten je však bratom skúsenej právničky, snažiacej sa o infiltráciu väzenského gangu, aby získala citlivé, ale hlavne dôležité informácie pre vyšetrovateľskú jednotku. Brotherhood už okupuje naše domovské obrazovky niekoľko dní.

5 – We Are the Wave

Skupina tínedžerov rebelujúcich proti systému – aj takto by sa dala popísať táto nemecká coming-of-age dráma. Príbeh ale naberá na obrátkach v momente, keď skupinu mladých začne ovplyvňovať tajomný nováčik a nevinná rebélia začne pôsobiť nebezpečným dojmom. Záležitosť zasadená medzi stredoškolákov pristane na Netflixe 1. novembra.

4– Nowhere Man

Z putovných misií Netflixu do odľahlejších krajín vychádza aj táto novinka, ktorá ako historicky prvá bude celá v mandarínskom jazyku. Tešíme sa na odlišný prístup ku klasickej zápletke utekajúceho gangstera z väzenia, a to najmä kvôli zakomponovaniu taiwanskej odnože Netflixu. Seriál vychádza 31. októbra.

3 – Monzón 

Príbeh s reálnym podkladom, zameriavajúci sa na kariéru argentínskeho profesionálneho boxera Carlosa Monzóna. História nás naučila, že takéto záležitosti streamovaciemu gigantu idú, a preto sa na kombináciu profesionálneho života boxera, nahliadnutia do jeho súkromia a v konečnom dôsledku aj Carlosových opletačiek so zákonom zaujímame. Ako viaceré tituly na tomto zozname, Monzón je takisto už na Netflixe.

2– The Crown

4. november bude deň, kedy sa na Netflixe objaví aj tretia séria kusu histórie v podobe The Crown. Seriál opisujúci príbeh kráľovnej Alžbety II. sa môže pýšiť početnými oceneniami a vrelým diváckym záujmom. Zaujímavosťou je aj zámena herečky hlavnej postavy, čo iba naznačuje, že sa nová séria bude odohrávať v inej časovej línií zameriavajúcej sa na ďalšiu z mnohých zásadných momentov kráľovninej vlády.

1– Zaklínač  

Opakujeme sa ako pokazená platňa, ale naším najočakávanejším seriálom tohto roka je seriálová adaptácia legendárnej knižnej série Zaklínač. Aj keď univerzum spopularizovala herná séria, Netflix zvolil cestu úplne prvých poviedok z pera Andrzeja Sapkowského, a tak od seriálu očakávame bližší pohľad na politickú situáciu univerza, veľa dialógov, prebádanie príbehových pozadí zásadných charakterov a sem-tam nejakú akciu v podaní Geralta z Rivie.

Toto bola desiatka toho, kvôli čomu práve teraz zapíname Netflix, alebo v najbližšej dobe zapínať budeme. Pre aktuálne novinky zo sveta streamovacích služieb navštív web Filmtoro.sk, z ktorého sme čerpali aj tentokrát.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom