banner-axon-7Moderné gadgety dokážu mnohokrát nesmierne pomôcť pri dennodenných situáciách. Mnohí nadšenci technológií ich tak nakupujú vo veľkom a rozširujú tak možnosti svojej technologickej výbavy. My sme sa rozhodli vybrať tie najlepšie v rozličných kategóriách a pripraviť pre teba šikovný zoznam, ktorý ti pomôže pri nakupovaní.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pre milovníka hudby

zdroj fotografie: Xiaomi

Začneme pravdepodobne tým najzákladnejším prvkom tech výbavy, ktorým je nepochybne Bluetooth reproduktor. Portfólio čínskeho Xiaomi nemá konca kraja, no to už asi veľmi dobre vieš. Bluetooth reproduktory rovnako patria medzi veľmi vyhľadávané zariadenia. Práve tento od Xiaomi sa vyznačuje prémiovým vzhľadom a dokonalými špecifikáciami. Zoberme si napríklad výkon až 5 W a dostatočnú batériu pre dlhé počúvanie obľúbených skladieb. Cenou ťa pritom vyjde len na necelých 21 €.

Pre milovníka hudby na cestách

zdroj fotografie: Dgtle

Vzhľadom k tomu, že mnohí z nás veľa cestujú, či už za prácou, alebo niekam za rodinou, sú slúchadlá povinnou výbavou minimálne do cestovnej tašky. Do kategórie najlepších sa zaraďujú aj najnovšie Piston Pro od Xiaomi, ktoré majú prémiový dizajn v kombinácii so skvelými audio vlastnosťami. V balení dokonca nájdeš aj prenosné cestovné vrecúško a náhradné štuple.  To všetko ťa pritom bude stáť len 23 €.

Pre multimediálneho fanatika

zdroj fotografie: Google

V tomto prípade sme sa rozhodli v skratke predstaviť známy Chromecast druhej generácie. Toto na prvý pohľad úplne obyčajné zariadenie dokáže ale veľmi rýchlo spraviť z televízora bez smart funkcií poriadne multimediálne centrum. Všetko, čo k tomu budeš potrebovať, je len smartfón alebo tablet, ktorému práve Chromecast umožňuje zrkadlenie obsahu či prehrávanie filmov / seriálov z populárnych služieb, ako HBO GO, Netflix a YouTube. Priemerná cena na Slovensku je okolo 43 €.

Začiatok smart domova

Táto téma v posledných mesiacoch nadobúda obrovské kontúry a každý sa snaží nejakým spôsobom priniesť do svojho domu „nádych“ technológií budúcnosti. Ak máš teda domá nejaké inteligentné žiarovky, termostaty, LED pásiky alebo iné zariadenia, môžeš ich ovládať hlasom vďaka známej Alexe od Amazonu.

zdroj fotografie: TheVerge

Zariadenie Echo Dot prináša užitočné hlasové povely (samozrejme v angličtine), ktoré sa kombinovať naozaj do úplných detailov. Bez problémov sa tak môžeš spýtať na počasie, stav zápasu alebo ovládať spomínané inteligentné zariadenia. Možností je skutočne neúrekom.

Záplava farieb a inteligentné ovládanie

Inteligentné žiarovky sú rozhodne „must-have“ doplnkom akejkoľvek domácnosti. Svojimi špičkovými vlastnosťami dokážu okamžite premeniť celkový dojem z miestnosti, jednoduché ovládanie cez smartfón je k nezaplateniu a v dnešnej dobe je aj cena už len akousi čerešničkou na torte.

V pomere ceny a kvality vychádzajú najlepšie žiarovky Yeelight od Xiaomi, respektíve smart LED pásik od Xiaomi, ktorý rovnako patrí do rodiny inteligentných svetiel Yeelight. Cena za takúto žiarovku začína na približne 20 €. Žiarovky navyše dokážu komunikovať s hlasovým asistentom Alexa.

Nenechaj si ujsť
TIP: Skrášli si svoju izbu smart LED pásikom Yeelight od Xiaomi, ktorý teraz kúpiš v bleskovom výpredaji

Zaži budúcnosť už teraz

zdroj fotografie: Anzhuo

V tomto prípade je asi voľba jasná – virtuálna realita. Okuliarov pre VR je na trhu neúrekom, no len zlomok z nich má zatiaľ skutočne dobrý potenciál a sú cenovo v rozumných sférach. Do tej lepšej skupiny patria okuliare od Xiaomi, a to Mi VR Play, ktoré okrem dizajnu vynikajú aj kvalitným spracovaním. Princíp funkčnosti je založený na oveľa lacnejších Google Cardboard, pričom ale kvalita prevedenia je neporovnateľná.

Kúpiť headset Xiaomi Mi VR Play

Športovo založení jedinci

Milovníkov pohybových aktivít netreba veľmi hnať k tomu, aby si zakúpili nejaký gadget, ktorý im dokáže poskytnúť praktické vlastnosti k zlepšeným výsledkom. V tomto prípade by sme siahli po Xiaomi Mi Band 2, a teda po fitness náramku, ktorý je na jednej strane lacný, no na druhej dokáže merať tep, kroky, prejdenú vzdialenosť alebo kvalitu spánku. 0,42-palcový OLED displej na prednej strane môže poslúžiť aj na zobrazenie rýchlych notifikácií. Viac už ale v našej recenzii, pričom si môžeš tento náramok zakúpiť už za 22 €.

Nenechaj si ujsť
TIP: Recenzia | Xiaomi Mi Band 2: Lepší nielen displejom

Cestovateľ, ktorý potrebuje poriadnu dávku šťavy

Výber je jasný, no nie? Powerbanka stále dokáže najlepšie zastúpiť nároky väčšiny z nás na prísun energie do smartfónov či iných elektrických zariadení. Trh je opäť presýtený rôznymi značkami, no my z vlastnej skúsenosti odporúčame Xiaomi, ktoré opäť vsádza na skvelý pomer ceny a výkonu. Cena sa v závislosti od kapacity pohybuje v rozmedzí 9 až 30 €.

Bezpečnosť v dome či byte

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť bezpečnostnú kameru od Xiaomi za 27 €

Bezpečnostná kamera by mala patriť do základnej výbavy každého domu či bytu. Xiaomi má vo svojich radoch niekoľko typov bezpečnostných kamier. Najlepšie však vychádza tento relatívne nový kúsok, ktorý ponúka záznam vo FullHD rozlíšení, clonu f/2.0, uhol záberu 110 stupňov a plnohodnotné nočné videnie. Záznam sa ukladá na 64 GB microSD kartu a vzdialené ovládanie je zabezpečené skrz aplikáciu Mi Home.

Pre hráčov

zdroj fotografie: PcAdvisor

Okrem tradičných herných gamepadov pre Xbox či PlayStation sa dá spoľahnúť aj na alternatívu opäť v podaní Xiaomi. Tento bezdrôtový ovládač ponúka decentný vzhľad, podporu pre smartfóny, tablety či televízory, no aj pre herné konzoly a v neposlednom rade neodolateľnú cenovku, ktorá činí len 21 € s použitím zľavového kupónu XWBG. 

Nenechaj si ujsť
TIP: 5 čínskych tech gadgetov, ktoré spravia vašu domácnosť inteligentnejšou

Inteligentné ovládanie elektriny

Spoločnosť TP-Link ti určite nemusíme nijak špeciálne predstavovať. Tento výrobca sa zameriava na široké spektrum zariadení, do ktorého po novom spadajú aj inteligentné zásuvky. WiFi Smart Plug HS100, ako už názov napovie, je elektrická zásuvka, ktorá má hneď niekoľko smart funkcií navyše.

zdroj fotografie: TP-Link

Predovšetkým je to možnosť sledovania spotreby a ovládania skrz príslušnú aplikáciu a rovnako sa dostalo aj na hlasové ovládanie, ktoré funguje s Google Home či vyššie spomínanou Alexou. S cenou máličko nad 30 € sa opäť jedná o praktický doplnok na skvalitnenie akejkoľvek domácnosti.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]