Takúto záplavu filmového obsahu si veru len tak nepamätáme. Po nútenej pandemickej prestávke sa kiná v 2023 konečne začínajú dostávať do formy a na divákov čakajú vyvrcholenia veľkolepých filmových sérií, ale tiež množstvo menej známych noviniek, ktorým sa oplatí venovať pozornosť.

Každý mesiac až do konca roka do slovenských kín dorazí hneď niekoľko ambicióznych noviniek uchádzajúcich sa o priazeň diváka. Vybrali sme najlepšie.

Fast X

Kedy: 18. jún

Séria Rýchlo a zbesilo sa zo závodnej roviny už dávno presunula do žánru sci-fi a je otázne, do akej miery nadštandardne stupídny deviaty diel z roku 2021 poškodil meno celej série. Vin Diesel spoločne so svojim tímom však nohu z plynu ubrať nemienia ani v ďalšom filme a prvé trailery na Rýchlo a zbesilo 10 opäť sľubujú bláznivú akčnú jazdu.

Hlavného záporáka v Rýchlo a zbesilo 10 stvárni Jason Momoa, film sa teda bude hemžiť hviezdnymi hereckými menami, keďže sa vracia aj Gal Gadot, Jason Statham či Charlize Theron. Rýchlo a zbesilo 10 je finálnym filmom série, bude však rozdelený na dve časti. Nový režisér Louis Leterrier sľubuje, že nový diel sa oproti predchodcovi bude držať viac pri zemi, masívny 350 miliónový rozpočet i upútavky k filmu však hovoria niečo iné.

Spider-Man: Cez paralelné svety

Kedy:  1. jún

Animovaný Spider-Man: Paralelné svety v roku 2018 divákom svojim príbehom i prvotriednym vizuálom totálne odpálil dekel a právom získal Oscara za najlepší animovaný film. Miles Morales sa vráti aj v pokračovaní, ktoré bude rozdelené rovno na dva samostatné filmy.

Prvý do kín dorazí už počas júna a odohrávať sa bude približne rok po udalostiach pôvodného filmu. Miles Morales alias Spider-Man v ňom spoločne so svojou láskou Gwen Stacy cestuje naprieč mnohovesmírom, aby sa spoločne so svojimi ďalšími spojencami postavili doposiaľ svojmu najsilnejšiemu nepriateľovi Spotovi.

Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

Kedy: 8. jún

Siedmy film miliardovej série Transformers bude znamenať novú éru v celej sérii. Vôbec prvýkrát totiž fanúšikovia na veľkom plátne uvidia nové frakcie Transformerov v podaní Maximalov a Predaconov. V novinke sa vrátime späť v čase do roku 1994, kedy sa dvaja archeológovia z Brooklynu ocitnú v centre sporu medzi frakciami Transformerov.

Na Zem okrem nových monštier dorazí aj Unicron, požierač svetov a obávaný vodca Terrorconov, na hlavných hrdinov tak čaká doposiaľ ich najväčší súboj. Báť sa však nemusia ani odvekí fanúšikovia série, keďže na dobrej strane sa opäť ocitnú dlhodobé stálice série ako Optimus Prime či Bumblebee.

Michaela Baya po zrežírovaní prvých piatich filmov série na režisérskom kresle vymení Steven Caple Jr., ktorý v minulosti zaujal predovšetkým druhým dielom boxerskej série Creed. Výbušný trailer však ukazuje, že Caple Jr. za Michaelom Bayom v ničom nezaostáva a na divákov čaká jeden z najväčších akčných zážitkov roka. Či blockbuster uspokojí aj po stránke deja, už je otáznejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú