OnePlus 8 Pro disponuje jednou unikátnou funkciou, ktorá sa zatiaľ nenachádza v žiadnom inom smartfóne na svete. Jeho kamera totiž dokáže vidieť skrz niektoré druhy plastov, informuje portál DigitalTrends.

Vidieť skrz rôzne predmety je snom nejedného z nás. Súčasné technológie už takéto možnosti ponúkajú, no vo väčšine prípadov sa jedná o veľmi komplikované zariadenia, ktorých cenovky sa pohybujú v astronomických sumách.

Čo ak by takáto technológia bola implementovaná priamo v smartfóne, ktorý je pomerne cenovo dostupný? Áno, je to možné a je to dokonca aj realita. Najnovšia vlajková loď OnePlus 8 Pro dostala do svojej štvorice zadných kamier jeden unikátny senzor, pomocou ktorého je možné s týmto smartfónom vidieť cez niektoré plasty.

Filckr/Pranob Mehrotra

OnePlus 8 Pro disponuje 5 MPx snímačom s monochromatickým farebným filtrom. Tento snímač primárne slúži na farebné dotváranie finálnej fotografie, ktorá je zhotovená hlavným 48 MPx snímačom. Okrem iného s ním môžu používatelia pri samostatnom využití zhotovovať fotografie infračerveného svetla, ktoré táto kamera dokáže zachytiť.

Filckr/Pranob Mehrotra

Skrytou funkciou je práve použitie „Photochrom“ režimu, ktorý umožní vidieť cez určité druhy plastov. Zo zhotovených záberov rôznych kusov techniky, ako napríklad ovládačov od televízora, ovládačov ku konzolám či napríklad bezpečnostných kamier, sa odborníci domnievajú, že kamera dokáže vidieť iba cez tie plasty, ktoré nedokážu tieniť infračervené svetlo.

Filckr/Pranob Mehrotra

Túto skrytú funkciu vyskúšali na vlastnom zariadení aj redaktori z XDA-developers a svojimi zábermi iba potvrdili vyššie spomenuté fakty.

Na fotografiách vyššie môžeš vidieť, že na zábere kamerou s monochromatickým farebným filtrom sú vidieť vnútorné obvody bezpečnostnej kamery, plošná doska ovládača od TV či vnútro headsetu na virtuálnu realitu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom