Iba nedávno sme sa venovali 10 najočakávanejším seriálom Netflixu, ktoré si služba nechala na koniec roka. Netflix však zďaleka nie je jediný, kto si v posledných mesiacoch 2023 vytiahne ťažké zbrane a veľké veci sa chystajú aj k predplatiteľom Apple TV+, SkyShowtime a Disney+. Tu je výber najsľubnejších seriálov mimo Netflixu, ktoré sa v najbližších dňoch a týždňoch oplatí mať na radare.

Lessons in Chemistry

Kedy: 13. október

Kde: Apple TV+

Ikona Marvelu a držiteľka Oscara Brie Larsonová sa už čoskoro predstaví v historickej dráme Lessons In Chemistry. Stvárni tu mladú talentovanú chemičku Elizabeth Zottovú, ktorá sa snaží presadiť v mužskom svete vedy, dopláca však na spoločenské konvencie a presvedčenie, že žena patrí do domácnosti.

Elizabeth po neúspechu vo vedeckej sfére prijme úlohu v televíznom programe o varení, kde čoskoro prelomí spoločenské tabu a začne otvorene rozprávať o úlohe žien v spoločnosti. To následne vedie k veľkému ohlasu nielen medzi ženami žiadajúcimi zmeny, ale tiež k veľkej kritike a tlaku zo strany konzervatívcov.

Seriál pre Apple vytvorila Susannah Grant, ktorá pred rokmi napísala scenár k Erin Brockovich a postarala sa aj o vysoko hodnotený kriminálny seriál od Netflixu Unbelievable. Prvé recenzie hovoria o fantastickom výkone Brie Larsonovej, ktorá sa vďaka novej úlohe hravo zbaví nálepky supehrdinky od Marvelu. Seriál však zároveň čelí kritike za povrchný scenár a neúspešnú snahu rozoberať až priveľa spoločenských tém na malom priestore.

The Enfield Poltergeist

Kedy: 27. október 

Kde: Apple TV+

Jeden z najznámejších prípadov poltergeistu v histórii opäť ožíva a mrazivé udalosti z londýnskej štvrte Enfield si diváci budú môcť prežiť nanovo. Tentokrát vďaka 4-dielnej dokumentárnej minisérii, ktorá prípad rozoberá z viacerých perspektív.

Nový dokument v sebe kombinuje výber z viac ako 250 hodinových zvukových záznamov, rozhovory s osobami, ktoré prípad zasiahol, ako i fascináciu prípadu verejnosťou a médiami. V centre udalostí bude stáť Rodina Hodgsonovcov, ktorá sa presťahovala do schátralého domu a bola tu svedkom abnormálnych zvukov, samovoľného posúvania nábytku a počula aj tajomné hlasy.

Rodina sa preto onedlho obrátila na odborníkov, ktorí sa do domu nasťahovali a boli svedkami nevysvetliteľných udalostí. Práve o ich záznamy sa nový dokument vo veľkom opiera. Udalosťami sa inšpirovali aj viaceré hororové snímky (naposledy kladne prijatý druhý diel série V zajatí démonov), tvorcovia nového dokumentu však udalosti nechcú dramatizovať a divákom chcú objasniť, čo sa v dome skutočne dialo.

Frasier

Kedy: 3. november

Kde: SkyShowtime

Legenda medzi sitkomami – Frasier, sa takmer dve dekády po skončení opäť vracia na scénu. Tentokrát už nebude počúvať svojich poslúcháčov, ale predovšetkým problémy svojho syna, s ktorým sa za uplynulé roky odcudzil a snaží sa s ním napraviť vzťah.

Zo Seattlu sa tak úspešný rozhlasový moderátor presúva do Bostonu, popritom však natrafí aj na svoju starú lásku Daphne Moonovú, ktorá je teraz rozvedená a má dve deti. Frasier a Daphne sa začnú znovu stretávať a zisťujú, že dávne sympatie naprieč rokmi určite nezmizli.

Okrem Frasiera a Daphne sa z pôvodného seriálu vráti aj Frasierova ex-manželka Lilith, predstaviteľ Nilesa – herec Hyde Pierce, účasť v seriálovom reboote na sklamanie mnohých fanúšikov odmietol. Aj preto sa pred premiérou nového Frasiera nemalá časť fanúšikov seriálu pýta, či je návrat legendárnej seriálovej postavy dobrý nápad.

Zhodnúť sa nevedia ani recenzenti – niektorí z nich nový príbeh ikonickej postavy chvália a hovoria o nečakane vtipnom návrate, iným čerstvý Frasier až tak neučaroval a sťažujú sa na zbytočný nový príbeh s nezaujímavými vedľajšími postavami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú