Hľadáš inšpiráciu na víkend a máš predplatený Netflix alebo HBO GO? Vybrali sme niekoľko špičkových titulov z týchto streamovacích služieb, ktoré zaručene chytia za srdce každého technologického nadšenca.

Mr. Robot

Vážnejším počinom v segmente seriálov zameraných na technologických nadšencov je práve Mr. Robot. Hlavnou hviezdou štyroch sérií je deprimujúco pôsobiaci introvert Elliot Alderson, ktorý svojimi hackarskými schopnosťami chce zmeniť svet monopolistických konglomerátov.

Seriál sa vyznačuje melancholickou atmosférou, extrémne dobrým soundtrackom, vynikajúcim výberom hercov s Malekom na čele a hlavne skvele zvládnutými scénami s hackovaním, ktoré autori dokonca konzultovali so skutočnými hackermi.

Silicon Valley

Silicon Valley s Mr. Robotom, okrem ich dostupnosti na HBO GO, zdieľa aj to najpodstatnejšie – vierohodnosť s realitou. Seriál disponuje uveriteľným príbehom o formovaní malého startupu s miliardovým potenciálom.

V tomto smere však autori zvolili humornejší prístup, často balansujúci na hrane korektnosti. Okrem vtipne napísaných hlavných charakterov seriál odporúčame aj vďaka konštantnom pocite skvele ubiehajúceho deja, kde zjednodušená prednáška o fungovaní začínajúcich technologických spoločností je len čerešničkou na torte.

Teória veľkého tresku

Čo by to bolo za zoznam určený pre najväčších geekov, ak by sme do neho nezahrnuli jeden z najúspešnejších sitkomov všetkých čias. Teória veľkého tresku skončila svoju dlhoročnú púť minulý rok po 12 vynikajúcich sériách a v mnohých srdciach fanúšikov zanechala prázdne miesto.

Aj nám chýba ten humorný konflikt skupinky nerdov s každodenným svetom, neustále popkultúrne narážky a legendárne cameá, vďaka ktorým sme v seriáli mohli vidieť napríklad aj Elon Muska.

Black Mirror

Zamyslel si sa niekedy nad tým, ako smartfón, na ktorom s veľkou pravdepodobnosťou čítaš aj tento článok, môže zmeniť životy nás všetkých? Alebo si sa už niekedy pristihol pri tom, ako by si si prial zrýchliť čas, prežiť určité udalosti znovu alebo by si chcel mať rôzne technické vychytávky implementované pod kožou?

Názov je odvodený od myšlienky vystatovania zrkadla modernej spoločnosti a vďaka, často pritiahnutým premisám jednotlivých epizód, nemohol byť presnejší. Výhodou seriálu je aj jeho roztrieštenosť, keďže každá časť má vlastný príbeh, postavy a finálnu pointu.

Stranger Things

Geniálny nostalgický výlet do 80. rokov so všetkým, čo k ním kedy patrilo. Stranger Things je moderné poňatie stolnej hry Dungeon&Dragons, no so sci-fi aspektom a školákmi v hlavnej úlohe.

Obrovským plusom seriálu je jeho zasadenie do atmosférického mestečka Hawkins a podávanie príbehu skrz niekoľko skupiniek postáv naraz. Dva základné piliere seriálu tvoria charakterovo diametrálne odlišné postavy a nostalgická atmosféra, prenášajúca ťa do detských čias.

Star Trek

Legenda sama o sebe a seriál, ktorý ako jediný svojim univerzom dokázal bojovať bok po boku so značkou Star Wars. Aj keď ti možno niektoré scény z pôvodného seriálu prídu už dnes svojim spracovaním humornejšie, stále pôjde o vynikajúci seriál, ktorý nastolil osudy postáv lode Enterprise. Spoznáš pôvod ikonických postáv ako Mr. Spock, Khan Noonian Singh ale aj koreň konfliktu s Klingonmi a Romulanmi.

Minority Report

Začiatkom tohto tisícročia sme mali možnosť spoznať príbeh veliteľa jednotky PreKrim, ktorého excelentne stvárnil Tom Cruise. Minority Report sa svojou premisou a jej exekúciou zapísal do dejín ako jeden zo základných pilierov sci-fi filmov, čo sa nehanbili odkopírovať hneď niekoľké hollywoodske počiny nasledujúcich rokov. Nechýbajú obrovské dotykové obrazovky, ktoré sa stali synonymom pre tento film, konšpirácia a neustály dohľad veľkého brata.

Nenechaj si ujsť
Stovky hier na Steame sú opäť v enormných zľavách

Sociálna sieť

Aj keď je fincherova snímka kritizovaná za jej prílišný odklon od reality aj tak je film popisujúci vznik najpopulárnejšej sociálnej siete Facebook považovaný za to najlepšie, čo Netflix ponúka. Vďaka filmu Social Network a geniálnemu hereckému výkonu Jesseho Eisenberga sa možno aj ty konečne oboznámiš s tým, aký typ človeka stojí za Facebookom, a čo predchádzalo jeho nepopierateľnému úspechu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom