Na Slovensku a v Česku sa v technologickom sektore každoročne koná množstvo kvalitných podujatí. Práve jeseň je v tejto oblasti veľmi silným obdobím a aby si sa v zozname IT podujatí mohol jednoduchšie zorientovať, prinášame ti náš výber piatich najzaujímavejších v prebiehajúcom mesiaci. 

Do nášho výberu sa dostala veľmi prestížna konferencia pre vývojársku komunitu, ale aj špecifické a čoraz populárnejšie podujatia IT sveta. Ide o hackatony, ktoré účastníkom nielen ponúkajú príležitosť ukázať svoje schopnosti, ale aj možnosť získať zaujímavú skúsenosť do životopisu a nakoniec aj finančnú výhru. Je jedno či si už ostrieľaný programátor, dizajnér alebo ešte študent IT odboru na strednej či vysokej škole, v zozname si určite nájdeš to svoje. Toto sú najzaujímavejšie IT podujatia v prebiehajúcom mesiaci:

1. Hackaton Migréna

Dátum: 12.-14. októbra
Miesto: Bratislava

Prvé podujatie v našom výbere sa koná už budúci víkend. Cieľom #hackathonmigrena je upriamiť pozornosť na migrénu, ako závažné neurologické ochorenie, ktorým trpia tisíce Slovákov. Ide o vôbec prvý hackaton na Slovenskou s podobným medicínskym zameraním a pomôcť pri tom všetkom môžeš aj ty. Je pritom úplne jedno, či si skúsení vývojár, dizajnér alebo „len“ nadšenec do technológií. Vôbec sa netreba báť, táto súťaž je o kreatívnych nápadoch a tie určite máš. Navyše, zapojením sa do podujatia máš možnosť aj na finančnú výhru. Všetko podstatné už zistíš na oficiálnej stránke podujatia.

2. Reactive Conference

Dátum: 29. – 31. októbra
Miesto: Praha

Zobraziť celú galériu (7)
Reactive Conference

V druhom prípade sa už presúvame do Prahy, kde sa koná špičková konferencia pre oblasť mobilného a webového vývoja. V zozname spíkrov sa nachádzajú zvučné mená zo spoločností ako Facebook, PayPal, Google a mnoho iných. Súčasťou konferencie je aj množstvo workshopov s odborníkmi, pričom celé podujatie organizuje slovenská spoločnosť Vacuum Labs. Ak sa teda pohybuješ v oblasti IT, máš šancu zúčastniť sa jedného z najprestížnejších podujatí v našom okolí. Ďalšie informácie nájdeš na stránke Reactive Conference. Pri registrácii nezabudni využiť náš zľavový kód „Startitup“, ktorý ti odráta 20 % z ceny vstupenky.

3. MADhack 2018 IOT pre Lepšiu obec

Dátum: prihlasovanie do 15. októbra
Miesto: semifinále 26. – 27. októbra v Bratislave

Hackatony naozaj naberajú na popularite a dôkazom toho je ďalšie podujatie v našom výbere. MADhack 2018 je tentoraz primárne určený pre študentov stredných a vysokých škol s IT zameraním. Ako súťažiaci budeš mať od organizátora k dispozícii nástroje z oblasti Internetu vecí a úlohou tvojho tímu bude vymyslieť riešenie pre zadanie zo strany zástupcov miest a obcí na Slovensku. Opäť tak môžeš prispieť k vyriešeniu horúcich problémov v spoločnosti a navyše, na podujatí sa budú udeľovať výhry spolu v hodnote až 10 000 €. Registrácia pre študentov trvá do 15. októbra a prihlásiť sa môžeš priamo na stránke MADhack 2018 IOT pre Lepšiu obec.

4. Copernicus Hackathon

Dátum: 6. – 7. októbra
Miesto: Bratislava

Zobraziť celú galériu (7)
Copernicus Hackaton

Potenciál môžeš ukázať aj na štvrtom podujatí v októbrovom výbere. Copernicus Hackaton má európsky charakter a témou budú úlohy, ktorých riešenia prispejú k zlepšeniu situácie v oblastiach životného prostredia, turizmu, dopravy, smart cities a ďalších. Spolu s ostatnými účastníkmi získaš prístup k údajom organizácie Copernicus a bude sa na čo pozerať. Copernicus je program Európskej únie pre pozorovanie Zeme a sústreďuje sa na konečný prínos európskym občanom. Registráciu a ďalšie informácie hľadaj na portáli Copernicus.

5. EG IT INT Hackathon

Dátum: 19. – 20. október
Miesto: Bratislava

V prebiehajúcom mesiaci máš ako študent IT odboru príležitosť zúčastniť sa ešte jedného zaujímavého hackatonu. Tentoraz podujatie organizuje spoločnosť Erste Group a svoje vedomosti tak môžeš praktikovať v oblasti bankovníctva. Je jedno či si programátor, dátový analytik alebo grafik, v tíme budú potrebné zručnosti rôzneho zamerania. Nahovor teda kamarátov či spolužiakov (ale zúčastniť sa môžeš aj ak nemáš tím) a prihláste sa na EG Hackaton, kde budeš mať príležitosť potrápiť mozog a získať aj finančnú a vecnú výhru. Všetko prebehne počas 19. a 20. októbra, pričom prihlásiť sa môžeš na oficiálnom webe podujatia.

Október je teda v technologickej oblasti na Slovensku (a v Česku) poriadne nabitý. Stačí si už len vybrať to tvoje podujatie a nabrať nové vedomosti či cennú skúsenosť do svojho CV. Nezabudni nám potom poslať svoje skúsenosti a dojmy, ak sa niektorého z vyššie uvedených eventov zúčastníš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom