Nie každý potrebuje nabúchaný smartfón a veľa z nás nie je ochotných zaň zaplatiť niekoľko stoviek eur. Ak aj ty patríš do skupiny používateľov, pre ktorých smartfón nie je prioritou a obzerajú sa po lacnejších riešeniach, potom ťa nasledovný zoznam určite zaujme. Aj pod čiastkou 100 € sa totiž dajú nájsť schopné zariadenia.

Cubot Rainbow

Cena: 62 €

cubot rainbow 2
zdroj fotografie: Cubot

Predobjednať Cubot Rainbow za 62 €

Cubot Rainbow sa radí medzi najlacnejšie novinky, ktoré momentálne Čína ponúka. Napriek tomu, že jeho cena neprekračuje ani len 70 €, ponúka relatívne kompaktný 5-palcový IPS displej s HD rozlíšením. Pre dostatočný výkon v danej triede bol použitý 4-jadrový MediaTek MT6580A s taktom 1.3 GHz. 1 GB pamäte RAM, 16 GB rozšíriteľné úložisko a Android 7.0 Nougat je pri takto nízkej cene celkom veľkorysá výbava.

cubot rainbow 2
zdroj fotografie: Cubot

Raritou je aj prítomnosť duálneho fotoaparátu na zadnej strane, ktorý tvorí jeden 13 MPx a jeden 2 MPx snímač. V tomto smartfóne môžeš používať dve SIM karty, no s absenciou 4G pripojenia. Celú výbavu nakoniec poháňa decentná 2350 mAh batéria. Cubot Rainbow 2 si môžeš predobjednať za vynikajúcich 62 €, pričom posielanie objednávok začne 25. marca.

Homtom HT30

Predobjednávka: 56 €

homtom ht30
zdroj fotografie: Tomtop

Predobjednať Homtom HT30 za 56 €

Ešte lacnejšie riešenie ponúka výrobca Homtom. Nový model HT30 zaujme nízkou hmotnosťou, telom príjemným na dotyk a väčším 5.5 palcovým HD displejom s 2.5-zahnutím. Výkonová výbava je veľmi podobná predchádzajúcemu smartfónu. Pod kapotou teda pracuje štvorjadrový MediaTek procesor, 1 GB RAM a 8 GB úložisko. Android 6.0 Marshmallow stále nie je zastaraný systém, takže so spomínanou výbavou by si mal poradiť.

homtom ht30
zdroj fotografie: Tomtop

Na zadnej strane nájdeš 5 MPx fotoaparát, pod ktorým je umiestnený aj snímač odtlačkov prstov. 3000 mAh batéria, 3G pripojenie a spomínaný procesor je skvelou kombináciou pre slušnú výdrž batérie. Homtom HT30 si môžeš predobjednať za ešte nižších 56 €. Ukončenie prijímania predobjednávok a posielanie objednávok začne už 16. marca.

Oukitel U7 Max

Predobjednávka: 61 €

oukitel u7 plus
zdroj fotografie: Tomtop

Predobjednať Oukitel U7 Max za 61 €

Oukitel U7 Max si nájde cestu najmä k používateľom, ktorí za smartfón nechcú veľa zaplatiť, no zároveň chcú, aby schopne vyzeral. Do krásne zaobleného tela sa opäť usadil 5.5-palcový HD displej s 2.5 zahnutím, procesor MediaTek MT6580A na frekvencii 1.0 GHz, 1 GB RAM a 8 GB úložisko. Ani v tomto prípade nechýba Android 6.0 Marshmallow.

oukitel u7 plus
zdroj fotografie: Tomtop

Hlavný fotoaparát disponuje 8 MPx rozlíšením a na prednej strane je k dispozícii 2 MPx selfie fotoaparát. 4G pripojenie by si aj v tomto smartfóne hľadal márne, no slot pre dve SIM karty a 2500 mAh batériu by si našiel bez problémov. Ak máš záujem o tento smartfón, môžeš si ho predobjednať za 61 €. Eshop začne objednávky odosielať už 6. marca.

Oukitel C5 Pro

Cena: 70 €

oukitel c5 pro
zdroj fotografie: Oukitel

Kúpiť Oukitel C5 Pro za 70 €

Ak u teba rozhoduje dizajn smartfónu, tento ťa rozhodnej zaujme. 2.5 zahnutie na prednej strane, zaujímavá textúra zadného krytu a kovový rám mu dáva ten správny „šmrnc“. Pozerať sa budeš na 5-palcový displej s HD rozlíšením a prácou ťa bude sprevádzať Android 6.0 Marshmallow. Výkon mu dodáva štvorjadrový MediaTek MT6737, 2 GB pamäť RAM a 16 GB priestor pre súbory používateľa.

oukitel-5c-pro
zdroj fotografie: Tomtop

Pre príležitostné fotenie sa bude hodiť 5 MPx hlavný fotoaparát a 2 MPx predný selfie snímač. V tejto cenovej kategórii už začínajú smartfóny s podporou 4G pripojenia a Oukitel C5 Pro nie je výnimkou. Bez problémov si ho dokonca vychutnáš vo všetkých kútoch Slovenska. Nevýhodou je snáď len menšia 2000 mAh batéria. Tento dizajnový skvost si môžeš zaobstarať za niečo cez 70 €.

Ulefone U008

Cena: 75 €

ulefone u008
zdroj fotografie: Tomtop

Kúpiť Ulefone U008 za 75 €
Kupón SDX008PRO

„Mercedesom“ medzi týmito smartfónmi je Ulefone U008. Konečne sa dostalo aj na kovové telo, ktoré je domovom pre 5-palcový HD displej, MediaTek MT6737, 2 GB RAMku a 16 GB úložisko. Pre dobrý používateľský zážitok je predinštalovaný Android vo verzii 6.0 Marshmallow.

ulefone u008
zdroj fotografie: Tomtop

Fotky budeš vytvárať s 8 MPx zadným fotoaparátom a surfovať po internete pomocou 4 GB pripojenia so všetkými slovenskými LTE frekvenciami. Tento smartfón už nebude zaostávať ani vo výdrži. Okrem slotu pre dve SIM karty je v ňom totiž ukrytý akumulátor s kapacitou 3500 mAh. Ulefone U008 s kovovým telom, 4G pripojením a veľkou batériou si môžeš objednať za 75 €. Avšak, aby si sa k takejto cene dopracoval, pri objednávke musíš v košíku použiť kupón SDX008PRO.

Poznámka redakcie: Články označené ako „Sponzorované“ a publikované autorom „Inzercia“ sú určené na propagáciu aktuálnych zliav a akcií na produkty predávané čínskymi e-shopmi. Za predaj nezodpovedáme, len informujeme o akcii.

Smartfóny