V záplave zvučných televíznych noviniek a pokračovaní seriálových megahitov je ľahké stratiť prehľad o ďalších sľubných tituloch, o ktorých sa v médiách príliš nehovorí. Premiéru tento rok navyše chystá aj viacero seriálov, na ktoré sa od ich oznámenia už takmer zabudlo.

Netflix napríklad pripravuje veľkolepý záver roka, kedy uvedie dlhoočakávanú, no stále neznámu novinku od tvorcov Hry o tróny, Apple už o pár týždňov odvysiela triler s hereckou megahviezdou. Pokračovanie po dlhých rokoch hlási aj dvojica vysoko hodnotených seriálov, no a úspech The Last of Us sa pokúsi napodobniť bláznivá apokalyptická novinka. Týchto 11 neznámych alebo zabudnutých seriálov tento rok nebudeš chcieť zmeškať.

Únos lietadla

Kedy: 28. jún

Kde: Apple TV+

Idris Elba sa nám nedávno ukázal vo filmovom pokračovaní detektívneho seriálu Luther na Netflixe, najbližšie 50 ročnú filmovú hviezdu uvidíš v neznámom seriáli Únos lietadla, ktorý na Apple TV+ štartuje už koncom mesiaca. Rozhodne ho však nepozeraj pred cestou lietadlom na dovolenku.

Príbeh novinky sa totiž odohráva práve v lietadle počas 7 hodinového letu z Dubaja do Londýna, ktoré unesú teroristi. Napätú rukojemnícku drámu sa na zemi snaží riešiť polícia a protiteroristické oddelenie, vo vzduchu skúsi únoscov obmäkčiť hlavný hrdina novinky a profesionálny obchodný vyjednávač Sam Nelson.

Novinka podľa traileru zaujme hutnou atmosférou, nádeje na úspech vzbudzuje aj tvorca seriálu George Kay, ktorý má na konte seriálové hity ako Lupin alebo Criminal: Veľká Británia. Fanúšikovia Idrisa Elbu sa môžu tešiť aj na zobrazenie známeho herca v celkom novom svetle.

Twisted Metal

Kde: SkyShowtime

Kedy: 17. júl

So seriálmi podľa hernej predlohy sa roztrhlo vrece a megaúspech The Last of Us sa pokúsi napodobniť SkyShowtime s pripravovanou novinkou Twisted Metal. Aj v tomto prípade ide o seriál postavený na značke PlayStation, oproti The Last of Us sa však ponesie vo výrazne odľahčenejšom a bláznivejšom duchu.

Herná séria, z ktorej sa predalo viac než 5 miliónov kópií, sa je vo svojom srdci bláznivým deštrukčným derby plnom rýchlych áut vybavených smrtiacimi hračkami od výmyslu sveta. Showrunner Michael Jonathan Smith (Cobra Kai) do šialeného sveta prinesie príbeh automobilového nadšenca a outsidera Johna Doea, ktorý dostane šancu na lepší život výmenou za zdanlivo jednoduchú službu – musí doručiť záhadný balík na druhý koniec pustatiny.

O náklad hlavného hrdinu sa čoskoro začnú zaujímať vyšinuté indivíduá na čele s nevyspytateľným klaunom Sweet Toothom, jazdiacom na zmrzlinárskom aute, ktorý je zároveň ikonickou tvárou celej hernej série. V seriáli nebudú chýbať ani ďalší známi  záporáci, ktorým sa postaví John Doe v podaní herca Anthonyho Mackieho. Novinka bude pozostávať z 10 približne 30-minútových dielov a tvorcovia ju opisujú ako vysoko-oktánovú akčnú zábavu.

Justified: City Primeval

Kedy: 18. júl

Kde: Disney+

Nekompromisný lovec zločincov so svojskými metódami Raylan Givens sa 8 rokov po konci seriálu Strážca poriadku (Justified) vracia späť na scénu. Zapadákov v Kentucky tentokrát vymení za Detroit, kde bude pokračovať v love zločincov. Tentokrát na charizmatického strážcu zákona čaká veľká korisť v podobe nevyspytateľného zločinca a sériového vraha Clementa Mansella.

Hlavného záporáka v seriáli stvárni Boyd Holbrook, ktorý o sebe dal vedieť ako antagonista Korinťan v Sandmanovi od Netflixu. Na Raylana Givensa v podaní Timothyho Olyphanta teda čaká poriadne veľké sústo, predovšetkým, keď jeho nový sok nadviaže kontakt s Rayalnovou dospievajúcou dcérou.

Dobrou správou pre fanúšikov pôvodného seriálu je návrat veľkej časti producentského tímu, očakávať teda môžeme drsnú detektívku so silnou ústrednou postavou, odľahčenú o množstvo humorných hlášok. Seriál štartuje v polovici leta a pokiaľ bude mať u divákov úspech, Justified bude pokračovať aj ďalšími sériami. V USA bude dostupný na Hulu, u nás by sa teda Justified mohol objaviť v obsahu Disney+.

All the Light We Cannot See

Kedy: 2. november 

Kde: Netflix

Neznáma novinka Netflixu môže paradoxne patriť k jeho najväčším tohtoročným klenotom. All the Light We Cannot See je postavený na majstrovsky napísanom historickom rovnomennom románe, ktorý v roku 2014 dobyl knižný svet a o rok neskôr vďaka nemu autor Anthony Doerr získal aj Pulitzerovu cenu.

V marci 2019 na knihu zakúpil práva Netflix, ktorý je teraz pripravený dojímavý priniesť aj na malú obrazovku. Príbeh je zasadený do obdobia 2. svetovej vojny a sleduje mladé francúzske dievča Marie-Laure, ktorá v sprievode svojho otca uteká z nacistami okupovaného Paríža so vzácnym diamantom. Unikajúca dvojica, prenasledovaná nemilosrdným dôstojníkom Gestapa, nájde nečakaného spojenca v mladom nemeckom vojakovi, ktorý má za úlohu sledovať nelegálne rádiové vysielanie.

Mladého vojaka Wernera v seriáli stvárni hviezda seriálu Dark, nemecký herec Louis Hoffman, pozornosť púta aj prítomnosť Marka Ruffala (Avengers), seriálového otca Marie-Laure. Zaujímavosťou je, že mladú hrdinku, ktorá je v knihe slepá, si v seriáli zahrá nevidiaca herečka Aria Mia Loberti, pre ktorú pôjde o hereckú prvotinu. Netflix svoj seriálový klenot zveril do overených rúk – postará sa oň spolutvorca Stranger Things Shawn Levy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP