Záver roka bude k predplatiteľom streamovacích služieb mimoriadne štedrý a predovšetkým predplatitelia Netflixu si v decembri prídu na svoje. Najpopulárnejšia platforma si pre divákov prichystala hneď niekoľko veľkolepých noviniek, medzi ktorými nechýba horúci oscarový kandidát, veľkolepé sci-fi od Zacka Snydera, ale aj nepriame pokračovanie megahitu Money Heist.

Smutní však v decembri nezostanú ani predplatitelia ďalších služieb. Apple TV+ sa napríklad zaskvie treťou sériou úspešného špionážneho seriálu či rodinnou komédiou s Markom Wahlbergom, na Disney+ štartuje očakávané fantasy, no a SkyShowtime uvedie novinku od možno najtalentovanejšieho seriálového tvorcu súčasnosti. Toto je TOP 10 noviniek v decembri, ktoré budú stáť za to.

Slow Horses (3. séria)

Kedy: 1. december

Kde: Apple TV+

Slow Horses síce nie sú tak excelentná špionážna dráma ako Homeland alebo izreaelská Fauda, s prižmúreným však seriál od Apple TV+ dokáže skvele zabaviť aj náročnejšieho diváka. Dej špionážne ladeného titulu sleduje odpísaných agentov britskej tajnej služby MI-5, ktorí z rôznych dôvodov stratili dôveru vlády a tá im na detašovanom pracovisku ukladá len bezvýznamné zadania.

Tím stratených agentov vedie schopný, no vyhorený a neznesiteľný veterán, ktorý akékoľvek ambície svojich podriadených okamžite zráža k zemi. V prvej sérii tím outsiderov riešil únos mladíka, ktorého plánovala popraviť extrémistická skupina, v pokračovaní sa vynorili vládne tajomstvá z čias Studenej vojny. Najnovšia séria sa teraz bude točiť predovšetkým okolo postavy Catherine, ktorú doženie temná minulosť a jej tím sa ju vydá zachrániť.

Kvality novinky vo veľkom zdvíha Gary Oldman, ktorý v netypickej úlohe mrzutého zanedbaného agenta opäť dokazuje, že mu nerobí problém vierohodne stvárniť akúkoľvek postavu. Výborne mu asistujú aj ďalšie charaktery, ktoré v boji proti sprisahaniu bojujú s časom a neporovnateľne silnejším protivníkom.

Leave the World Behind

Kedy: 8. december

Kde: Netflix

Fanúšikov psychologických trilerov možno poteší hviezdne obsadená žánrovka Leave the World Behind. Objavia sa tu herci ako Julia Roberts, Mahershala Ali či Ethan Hawke, ktorí budú spoločne čeliť boju o prežitie, ale i veľkým názorovým výmenám.

Príbeh sa sústreďuje na dvojicu rodín, ktoré sa nikdy nestretli, no ich cesty sa pretnú na chate na Long Islande v divočine mimo civilizácie. Kým prvá rodina si sem prišla oddýchnuť od každodenných starostí a stresu, druhá sa tu objaví nečakane pri úteku z mesta a hovorí o podivných výbojoch elektriny, ktoré odstavili technológie, internet či televíziu.

Obe rodiny sú svedkami masovej migrácie zvierat a ďalších zvláštnych udalostí, ktoré naznačujú bezprostredné nebezpečenstvo. S narastajúcim napätím sa hlavné postavy začínajú dostávať do čoraz ostrejších sporov, ktoré však pri snahe o zachovanie zdravého rozumu musia hodiť za hlavu.

The Family Plan

Kedy: 15. december

Kde: Apple TV+

Mark Wahlberg poteší divákov v predvianočnom zhone pohodovou akčnou komédiou The Family Plan. Dostupná bude exkluzívne na Apple TV+ a predstaví príbeh predajcu áut Dana Morgana.  Ten sa na prvý pohľad javí ako obyčajný rodinný muž, v minulosti však išlo o nebezpečného atentátnika.

Ako už býva zvykom, Dana jeho minulosť nakoniec doženie, hlavný hrdina preto berie svoju rodinu na výlet do Las Vegas, aby sa postavil človeku, ktorý ho chce mŕtveho, zatiaľ čo sa snaží udržať svoj starý život v tajnosti pred manželkou a deťmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP