Teraz čítate
TOP 10 čínskych výrobcov za rok 2016, ktorí predali najviac smartfónov

banner-mi-mix
Smartfóny čínskych výrobcov sa čoraz viac dostávajú do popredia fanúšikov z celého sveta vďaka rozširujúcemu sa povedomiu o ich menách. Svetový trh je pre niektoré spoločnosti kľúčový, iné zasa zatiaľ zostávajú len za hranicami Ázie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Každoročne máme možnosť nahliadnuť do štatistík predajov smartfónov konkrétnych výrobcov, vďaka ktorým vieme, ktorému sa v danom roku darilo najviac. Spoločnosť IHS Technology teraz zverejnila predajné čísla čínskych výrobcov a zostavila rebríček TOP 10 najúspešnejších spoločností v predajoch za rok 2016. Zoznam je vytvorený na základe globálnych predajných čísiel.

top-cisnki-vyrobcovia-2016-1zdroj fotografie: Weibo

Jednoznačným vedúcim rebríčku sa stal technologický gigant Huawei, ktorý v roku 2016 predal až 139 miliónov smartfónov. Huawei má však výhodu, že svoje zariadenia predáva na globálnej úrovni. Na druhom mieste sa s počtom 95 miliónov predaných smartfónov umiestil výrobca Oppo, ktorý v Číne zažíva obrovskú slávu. K zeleným číslám mu dopomohol model Oppo R9, ktorého sa predalo až 20 miliónov kusov. Tretie miesto patrí sesterskej spoločnosti spomínaného Oppo, Vivu. Na túto priečku sa Vivo dostalo vďaka 82 miliónom predaných smartfónov.

cinske-smartfony-vypredaj-geekbuying
zdroj fotografie: Dglte

„Zemiakovú“ pozíciu obsadilo u nás obľúbené Xiaomi, ktorému sa nepodarilo splniť svoj 100-miliónový cieľ a v roku 2016 dodalo „len“ 58 miliónov mobilných zariadení pod svojou značkou. Treba však dodať, že Xiaomi sa primárne zameriava len na niekoľko ázijských trhov a oproti Huawei má tak nevýhodu. Len o milión smartfónov menej predal výrobca ZTE, ktorého na šiestej priečke nasleduje Lenovo (Motorola) s rovnými 50 miliónmi. Na posledných štyroch miestach sa nachádzajú TCL (34 mil.), Gionee (28 mil), Meizu (22 mil.) a LeEco (19 mil.).

Smartfón ktorého čínskeho výrobcu vlastníš ty?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
17%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
 • Štefan Čelko

  Xiaomi redmi 3s

 • Peter

  Preco prosim vas chlapci neragujete na spravy a tymto pokladam aj otazku cislo dva a to Preco do prdele je olajkovana novinka skor ako ju docitam. Casto je tam milujem to a paci sa mi to a to skor ako danu novinku “oznamkujem”.. mam sto chutí dávať najhorsiu znamku za taketo kulehy!

  • Zdravíme, o tejto chybe vieme a snažíme sa ju čo najskôr odstrániť. Ďakujeme za pochopenie :)

  • Ivann

   Ja som dal nepáči sa mi a skutočne sa mi ani nepáči tento článok, lebo je to vložené ako obrázok a tie čínske hakibaki by som chcel reálne aj preložiť až po priečku číslo 10. Takto viem veľké ho… kto sa ako umiestnil v rebríčku.

 • Tomáš

  Xiaomi redmi 4 prime 👍🏻👍🏻👍🏻