banner-mi-mix
Smartfóny čínskych výrobcov sa čoraz viac dostávajú do popredia fanúšikov z celého sveta vďaka rozširujúcemu sa povedomiu o ich menách. Svetový trh je pre niektoré spoločnosti kľúčový, iné zasa zatiaľ zostávajú len za hranicami Ázie.

Každoročne máme možnosť nahliadnuť do štatistík predajov smartfónov konkrétnych výrobcov, vďaka ktorým vieme, ktorému sa v danom roku darilo najviac. Spoločnosť IHS Technology teraz zverejnila predajné čísla čínskych výrobcov a zostavila rebríček TOP 10 najúspešnejších spoločností v predajoch za rok 2016. Zoznam je vytvorený na základe globálnych predajných čísiel.

top-cisnki-vyrobcovia-2016-1zdroj fotografie: Weibo

Jednoznačným vedúcim rebríčku sa stal technologický gigant Huawei, ktorý v roku 2016 predal až 139 miliónov smartfónov. Huawei má však výhodu, že svoje zariadenia predáva na globálnej úrovni. Na druhom mieste sa s počtom 95 miliónov predaných smartfónov umiestil výrobca Oppo, ktorý v Číne zažíva obrovskú slávu. K zeleným číslám mu dopomohol model Oppo R9, ktorého sa predalo až 20 miliónov kusov. Tretie miesto patrí sesterskej spoločnosti spomínaného Oppo, Vivu. Na túto priečku sa Vivo dostalo vďaka 82 miliónom predaných smartfónov.

cinske-smartfony-vypredaj-geekbuying
zdroj fotografie: Dglte

„Zemiakovú“ pozíciu obsadilo u nás obľúbené Xiaomi, ktorému sa nepodarilo splniť svoj 100-miliónový cieľ a v roku 2016 dodalo „len“ 58 miliónov mobilných zariadení pod svojou značkou. Treba však dodať, že Xiaomi sa primárne zameriava len na niekoľko ázijských trhov a oproti Huawei má tak nevýhodu. Len o milión smartfónov menej predal výrobca ZTE, ktorého na šiestej priečke nasleduje Lenovo (Motorola) s rovnými 50 miliónmi. Na posledných štyroch miestach sa nachádzajú TCL (34 mil.), Gionee (28 mil), Meizu (22 mil.) a LeEco (19 mil.).

Smartfón ktorého čínskeho výrobcu vlastníš ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP