World of Warcraft. Každý hráč, ktorý začuje tieto slová, vie, o čo presne ide. Najpopulárnejšia MMORPG na svete má obrovské množstvo fanúšikov. Či už bežných, alebo tých, ktorí sa do hry jednoducho postupom času zamilovali. Ak k tým doslova fanatickým hráčom patríš aj ty, rozhodne pozorne čítaj ďalej. .

Ak si myslíš, že skutočného milovníka tejto hry od bežného hráča delí maximálne krabica od zberateľskej edície vystavená niekde na poličke, tak si na veľkom omyle. Je pravda, že ani zberateľskú edíciu WoW si za cenovku okolo 100 € nekúpi len tak hocikto, ale je tu ešte niečo viac. Niečo, čo chce vlastniť len ten hráč, ktorému táto hra doslova zmenila život.

Nie je to len starý kus hardvéru

Od začiatkov samotnej hry ubehla už dlhá doba. S touto dobou pokročili aj samotné technológie a servery. Na tie sa pripájajú hráči z celého sveta, a preto ich je nutné modernizovať a vylepšovať. Spoločnosť Blizzard sa však rozhodla, že staré kusy nebude recyklovať. Namiesto toho ich osadila do sklenej vitrínky a dala na aukciu, z ktorej výťažok poputoval do Detskej výskumnej nemocnice St. Jude. Celkovo do aukcie poputovalo 300 kusov hardvéru zo starých serverov.

Celý svet WoW tvoria realmy. Každý realm je jeden server, ktorý má svoje meno. Okrem toho má svoju vlastnú ekonomiku a jedinečnú atmosféru, ktorú vytvárajú práve hráči hrajúci na danom realme. Samotný Blizzard tieto kusy hardvéru neberie len ako zelené dosky s rôznymi obvodmi, ale doslova ako živé bytosti. Ako niečo, čo im pomáhalo tvoriť samotný svet. Preto na každej z 300 dosiek nájdeš názov serveru, ktorý tvorila, ako aj dátum vzniku a zániku spolu s s podpismi všetkých zakladateľov. Ceny sa vyšplhali až na 4-ciferné sumy, no to pre naozaj vášnivých hráčov tejto hry nie je žiaden problém.

Keď hra nie je len hrou

Tieto slová si isto môže povedať aj 31-ročný Chris, ktorý sa zapojil do aukcie o tento zberateľský hardvér. „Aukciu som dorovnával na niekoľko realmov súčasne. Ale keď aukcia končila, bol som v práci a preto som nemohol sedieť za PC a refreshovať stránky.“ Po tomto neúspechu chcel Chirs hodiť ponuku na eBay a dúfal, že nájde niekoho, kto bude zberateľskú dosku predávať za prijateľnú cenu. Našťastie však na jednom fóre narazil na niekoho, kto predával anglický server Blackhand. Obaja sa dohodli na cene a Chris konečne vlastnil fyzický kus niečoho, čo mu ako on sám tvrdil, pomohlo nájsť skutočných priateľov.

„Našiel som si mnoho priateľov v reálnom svete, s ktorými som sa najprv zoznámil vo virtuálnom svete. Viem, že teraz držím dôležitú súčasť niečoho, čo umožní prežiť podobný zážitok tisícom ďalším hráčom, a to má určite čosi do seba.“ Podobných príbehov je určite hneď niekoľko. Minimálne každý vlastník jedného z 300 kusov tohto zberateľského hardvéru by ti vedel povedať, čo pre neho svet Warcraftu znamená a ako mu pomohol alebo ho zmenil. Ak nejaký podobný príbeh poznáš aj ty, rozhodne sa oň s nami podel dolu v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú