Pokiaľ opravujete jemnú elektroniku – smartfóny, notebooky či tablety, určite viete, ako náročná dokáže byť práca s drobnými skrutkami. Práve preto sú na trhu dostupné elektrické skrutkovače, ktoré vedia výrazne uľahčiť život. Ako si však vybrať ten najlepší skrutkovač pre vás? Pýtali sme sa expertov z FixServis, ktorí s nimi pracujú denno-denne.

Hlavnou výhodou elektrických skrutkovačov je podľa technikov FixServis urýchlenie práce. Predsa len, manipulácia s mimoriadne tenkými klasickými šroubovákmi je často zdĺhavá a nepohodlná. Na rozobratie smartfónu či notebooku je neraz potrebné povoliť aj viac ako 10 skrutiek, takže časová úspora je v tomto smere skutočne citeľná.

Každý elektrický skrutkovač je dimenzovaný tak, aby dokázal odskrutkovať aj tie najjemnejšie skrutky. Zároveň si však poradí aj s väčšími skrutkami, ktoré sú využívané napríklad v notebookoch. Ide tak o všestranného praktického pomocníka, ktorý sa rozhodne oplatí.

3 najlepšie elektrické skrutkovače

Vybrať si zo širokej ponuky ten najlepší elektrický skrutkovač môže byť náročné. Technici z FixServis nám poradili 3 skrutkovače, ktoré majú otestované a sú podľa nich tou najlepšou voľbou.

1. Xiaomi WOWstick 18v1

Tento model je akousi vstupnou bránou do sveta elektrických skrutkovačov. Svoju úlohu však dokáže splniť veľmi dobre. Experti z FixServis oceňujú najmä to, že perfektne padne do ruky a má kompaktné rozmery. Rukoväť je so skrutkovačom spojená magneticky, pričom v sade je 18 vymeniteľných oceľových bitov. Tie pokrývajú najčastejšie rozmery a tvary hláv skrutiek, ktoré sa používajú v elektronike.

Elektrický skrutkovač Xiaomi Wowstick je napájaný 2 AAA batériami, pričom výdrž na jedno nabitie je na úrovni 5 – 6 hodín.

Xiaomi

2. Kingsdun 28v1

O niečo drahším, ale aj vybavenejším modelom, je elektrický skrutkovač Kingsdun 28v1. Ako už napovedá názov, sada obsahuje až 28 rôznych bitov, takže využiteľnosť je ešte o niečo lepšia ako v prípade Xiaomi WOWstick. Technici z FixServis si ale pochvaľujú najmä to, že na spodnej strane skrutkovača je zabudované silné LED svetielko. Vďaka nemu je manipulácia so skrutkami značne jednoduchšia.

Výhodou je taktiež jednoduché nabíjanie prostredníctvom USB-C adaptéra. Na jedno nabitie vydrží skrutkovač pracovať 8 hodín.

Kingsdun

3. Xiaomi WOWstick 1F

Technici FixServis si najviac pochvaľujú elektrický skrutkovač Xiaomi WOWstick 1F, ktorý poteší množstvom praktických benefitov. Napríklad, v sade okrem samotného skrutkovača a nabíjacej základne nájdete aj magnetickú platňu na odkladanie skrutiek, magnetizátor, prísavku či páčidlo. Teda, viacero pomôcok, ktoré sa pri opravách zídu.

V sade je až 56 oceľových bitov, vďaka čomu môžete mať istotu, že vám nikdy žiaden nebude chýbať. Batéria vydrží 8 hodín nepretržitej prevádzky a jej dobitie doplna trvá len 40 minút. Odborníci z FixServis oceňujú aj to, že skrutkovač vie okrem skrutkovania aj závitovať a jemne vŕtať. Tieto funkcie sa pri opravách taktiež občas hodia.

Xiaomi

Ktorý skrutkovač bude najlepší pre vás?

Technici z FixServis sa zhodli na tom, že pokiaľ ste skôr hobby opravárom, postačí vám aj Xiaomi WOWstick 18v1. Pokiaľ však elektroniku opravujete pravidelnejšie, o niečo drahší skrutkovač Kingsdun či Xiaomi WOWstick 1F rozhodne stojí za investíciu. Dokáže vám ušetriť množstvo času, nervov a vďaka praktickým bitom či doplnkom je jeho využiteľnosť prakticky neobmedzená.

A kde spomínané elektrické šroubováky môžete kúpiť? Stačí zavítať do e-shopu FixServis, kde ich zoženiete za najvýhodnejšie ceny!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú