Byť aktívny na sociálnych sieťach je pre niekoho ako droga. Určite aj ty sám poznáš niekoho vo svojom okolí, z koho sa postupne stal „otrok sociálnych sietí“ a len ťažko ho vidieť bez telefónu v rukách. Podobne vyznieva aj príbeh 15-ročnej tínedžerky Dorothy, ktorá vyskúšala niekoľko metód ako byť online po tom, čo jej mama vzala telefón – informuje New York Magazine, ktorý si tweet všimol medzi prvými. 

Všetko sa začalo bežným varením. Dorothy mala na starosti prípravu ryže, avšak bola natoľko zaujatá telefónom, že jej nakoniec prihorela. Za trest jej mala vzala telefón. Mladé dievča sa však nudilo a zároveň obávalo o to, že stratí vzťahy vytvorené na sociálnych sieťach. Postupne tak prichádzala s čoraz vynaliezavejšími spôsobmi, ako ostať aktívna na Twitteri. Nasledujúci príbeh ťa rozhodne rozosmeje a zároveň trochu vydesí z toho, kam sú ľudia až ochotní zájsť.

Začalo to Nintendom, skončilo chladničkou

Aby Dorothy ostala v kontakte s jej sledovateľmi, vyžila na komunikáciu konzolu Nintendo 3DS, ktorá má vstavaný prehliadač. Prostredníctvom neho sa dokázala prihlásiť na Twitter a pridať nový príspevok.

Jej mama však na to prišla a vzala jej aj toto zariadenie. Dokonca sa jej vyhrážala, že vymaže jej účet na Twitteri.

Dorothy sa však nevzdávala a na pridávanie nových tweetov využila konzolu Nintendo Wii. Problémom však bolo, že prostredníctvom nej dokáže pridať len správu s maximálne 80 znakmi. Využila preto hru Minecraft, kde napísala dlhú správu do poznámok, spravila snímku obrazovky a nový príspevok pridala ako obrázok. Nezabudla zároveň poďakovať všetkým jej sledovateľom.

Nasledujúci deň jej mama odišla do práce, čo dievčina využila k tomu, aby našla svoj telefón. To sa jej síce nepodarilo, avšak podarilo sa jej nájsť Nintendo 3DS, z ktorého následne pridávala príspevky.

Po tom, čo sa mama vrátila z práce však na všetko prišla a znovu jej zhabala všetku elektroniku. O pár dní sa však k slovu znovu prihlásila Dorothy, a to prostredníctvom ich chladničky, ktorá má rôzne smart funkcie, internet a veľkú obrazovku. Jej mama ju využíva na vyhľadávane receptov na Google, čo Dorothy využila a znovu sa prihlásila na sociálnu sieť. Vďaka funkcii Twitteru, ktorý zobrazuje z akého zariadenia bol príspevok pridaný, môžeme vidieť, že skutočne bol odoslaný prostredníctvom chladničky.

Virál v priebehu niekoľkých dní

Tento bizarný príbeh na seba stihol v priebehu niekoľkých dní stiahnuť obrovskú vlnu popularity a dnes jej účet sleduje viac ako 33 tisíc používateľov. Dokonca si ju všimol aj samotný Twiiter či spoločnosť LG a oba tieto oficiálne účty jej vyjadrili podporu v podobe hashtagu #FreeDorothy.

Či sa mladej dievčine podarilo získať jej zariadenia späť, je zatiaľ neznáme, nakoľko posledný príspevok je práve ten zo včera (z chladničky).

LG: Smart chladnička LG s displejom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú