Automobilka Bugatti je známa najmä modelmi Veyron a Chiron, dvomi kráľovnami automobilového sveta. Málokto však vie, že táto automobilka spolupracuje so šperkármi z Jacob & Co., ktorí sídlia v New Yorku. K modelu Chiron firma najnovšie vyrobila špeciálne hodinky. Sú teda určené hlavne pre majiteľov modelu Chiron, keďže ich cena je naozaj vysoká, píše portál GQ-magazine.

Firma Jacob & Co. totiž minulý týždeň predstavila unikátne náramkové hodinky inšpirované 16-valcovým motorom, vďaka ktorým má Bugatti Chiron výkon takmer 1500 konských síl. Podobu motora šperkári veľmi šikovne vložili priamo do hodiniek.

Hodinky inšpirované Bugatti Chiron od Jacob & Co. sú vyrobené v limitovanom počte, ich cena je v prepočte 260-tisíc eur. Jacob & Co.

Hoci je motor len na ozdobu, valce sa po stlačení  tlačidla na chvíľku dajú do pohybu. Trvá to síce len pár sekúnd, ale počas tohto krátkeho momentu je pohľad na hodiniek skutočne fascinujúci. Celé predstavenie sa odohráva za priehľadným zafírovým sklom zasadeným do titánovej konštrukcie hodiniek, ktorá sa skladá z 578 súčiastok.

Vymýšľanie dizajnu a následná výroba trvali vyše roka, a aj preto bude jeden kus z limitovanej série s názvom Bugatti Chiron Tourbillon dostupný v prepočte za 260-tisíc eur, informuje portál Luxus+. Americká firma Jacob & Co. je vo svete známa svojimi neuveriteľnými výtvormi.

Výrobkami posúva pojem kreativity na vyššiu úroveň, pričom výborným príkladom sú hodinky Astronomia. V tomto modeli pod zafírovým sklom rotujú miniatúrne planétky. Ak sa ti tieto hodinky páčia, na tomto odkaze si môžeš pozrieť ďalšie majstrovské kúsky.

Zlaté hodinky Astronomia od americkej firmy Jacob & Co. sú ukážkou neuveriteľnej kreativity výrobcov. Jacob & Co.

Ak si môžeš za 4 milióny eur dovoliť Bugatti Chiron, tieto hodinky by pre tvoju peňaženku nemali byť veľký problém. Má konštrukciu z karbónu, nezávislé odpruženie a pohon všetkých kolies.

Najvyššia rýchlosť je z bezpečnostných dôvodov obmedzená na 420 km/h, no údajne by mohla dosiahnuť až 480 km/h.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP