Netflix pokračuje v spolupráci s hviezdnymi menami z filmovej branže a počas leta predstaví hneď niekoľko horúcich kandidátov na ďalší globálny hit.

Želiezkom v ohni na prepisovanie tabuliek sledovanosti je aj originálna filmová novinka s Chrisom Hemsworthom, ktorá v rámci služby štartuje už na budúci mesiac.

Populárny austrálsky svalovec, známy predovšetkým ako predstaviteľ Thora, si po akčnom megahite Extraction zopakuje spoluprácu s Netflixom v novom filme Spiderhead. Tentokrát nebude zachraňovať detské životy, ale zahrá sa na Boha manipulujúceho s mysľami svojich pokusných ľudských králikov.

Čítal si už? 
Drahší film ešte nenatočil. Na Netflix sa rúti najväčší blockbuster tohto roka, toto o ňom vieme

Hemsworth v novom filme stvárni vizionára Stevea Abnestiho, ktorý vedie výskumné zariadenie sústreďujúce sa na vývoj liekov schopných manipulovať s mysľou a meniť osobnosť. S testovaním dobrovoľne súhlasí hŕstka trestancov, ktorí v modernom centre nosia chirurgicky pripevnené zariadenie na podávanie liekov.

Efekty sa spočiatku zdajú byť mierne, s postupom času však testovaní jedinci pozorujú zmeny správania a Abnestiho experimenty začínajú posúvať hranice ich slobodnej vôle.

Za filmom stojí tvorca Top Gun: Maverick

Spiderhead je založený na poviedke Escape from Spiderhead od oceňovaného spisovateľa Georga Saundersa. Nádeje na úspech vzbudzuje aj meno režiséra, ktorým je Joseph Kosinski a už čoskoro od neho v kinách budeš môcť vidieť aj horúco očakávaný Top Gun: Maverick.

Veľkofilm s Tomom Cruisom zaznamenal skvelé prvé ohlasy a pri troche šťastia sa Kosinskemu podobný úspech podarí napodobniť aj v komornejšie ladenej novinke od Netflixu. Očakávania napriek tomu držíme pri zemi, Netflix je známy tým, že jeho filmová tvorba za seriálmi a dokumentami kvalitatívne ďaleko zaostáva.

Okrem Spiderhead sa Netflix v najbližších týždňoch pochváli aj ďalšími novinkami s hviezdnym obsadením. Na začiatku júna na streaovacej službe uvidíš športovú drámu s Adamom Sandlerom Hustle, neskôr príde spomínaný Gray Man či komédia s Markom Wahlbergom a Kevinom Heartom s názvom Me Time. Detailný prehľad prichádzajúcich noviniek Netflixu nájdeš v našom prehľade.

Spiderhead na Netflixe štartuje v piatok 17. júna, film bude s veľkou pravdepodobnosťou dostupný aj s českým dabingom, na ktorý streamovací gigant pri svojom obsahu dbá čoraz viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP