Filmové adaptácie videohier naberajú na popularite, čo jasne dokazuje očakávaný akčný snímok Uncharted, či pokračovanie Sonic the Hedgehog 2. Dwayne Johnson je bezpochyby jedno z najväčších mien Hollywoodu súčasnosti a len málokto si spomenie na jeho začiatky vo filmovom priemysle, ktoré sa spájajú aj s prepadákom filmovej verzie FPS strieľačky Doom. Už čoskoro ale plánuje svoju pošramotenú reputáciu v rámci herných adaptácií napraviť.

V nedávnom rozhovore pre Men’s Journal potvrdil „The Rock“ návrat na filmové plátno, kde by mal stvárniť jednu z hlavných postáv z neznámej videohernej série.

„Nemôžem vám povedať, na akej hre presne pracujeme, ale k oznámeniu dôjde ešte tento rok. Na filmové plátno prinesieme jednu z najväčších a najdrsnejších videohier, ktorú sám roky hrávam. Nemôžem sa dočkať, keď ju konečne fanúšikom z celého sveta predstavíme. Samozrejme chceme byť verní k predlohe a jej hráčom, ale zároveň chceme natočiť dobrý film.“

Jeho slová ihneď vyvolali na internete vlnu špekulácií zbožných prianí. Kým mnohí špekulovali o sériách Gears of War a God of War, filmový spravodajský server Giant Freakin Robot prišiel s nepotvrdenou správou z vlastných zdrojov, ktorá odhaľuje adaptáciu FPS giganta Call of Duty. Podľa vierohodného zdroja začal Dwayne „The Rock“ Johnson intenzívne rokovať s filmovým štúdiom na podpise zmluvy a aj napriek tomu, že jeho účasť na filme nie je stopercentne istá, záujem o spoluprácu je obojstranný. Bližšie informácie o filme či jeho dobovom zasadení zdroj nedokázal potvrdiť.

Flickr

O filmovej adaptácii hernej série Call of Duty sa začalo rozprávať už v roku 2015, kedy Activision Blizzard založil filmovú pobočku Activision Blizzard Studios. Tá medzičasom priniesla tri sezóny animovanej série Skylanders Academy a plánovala aj kinopremiéru Call of Duty už v roku 2019.

V roku 2018 bolo ohlásené, že na snímku má pracovať známy taliansky režisér Stefano Sollima (Suburra, Sicario: Day of the Soldado) a scenárista Scott Silver (Joker), ktorí mali priniesť autentický príbeh o vojakoch do filmovej podoby.

Medzi hlavnými hereckými favoritmi svojho času patrili Chris Pine a Tom Hardy, no ku kastingu nikdy nedošlo. Práce na filme sa totiž v roku 2020 úplne zastavili, kde samotný Activision nepovažoval filmové spracovanie za prioritu spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP