Len včera nám Apple predstavil svoje tri nové iPhony. Cena najlacnejšieho modelu začína na Slovensku na úrovni 849 €, a to je pre mnohých z nás hodnota, ktorú nechceme dať za smartfón. Alternatívu chce ale ponúknuť Xiaomi, ktoré nedávno predstavilo najlacnejšiu vlajkovú loď na svete. Práve Xiaomi Pocophone F1 prišiel aj do našej redakcie.

Obrovský výkon je kľúčová vlastnosť, ktorá definuje zariadenia označované ako vlajková loď. Xiaomi Pocophone F1 toto kritérium napĺňa do bodky. Výrobca do smartfónu osadil procesor Snapdragon 845, ktorý je zatiaľ kráľom pre všetky prémiové Androidy. Pocophone F1 ale spĺňa aj ďalšie kritériá. Disponuje 6 aj 8 GB RAM a grafickým čipom Adreno 630.

Nemá síce AMOLED displej, ale Xiaomi smartfón vybavilo IPS LCD panelom. Po prvých skúsenostiach musím doplniť, že výrobca si dal veľmi záležať na kalibrácii farieb. Tento displej vyzerá skutočne nádejne. Aj na zadnej strane nájdeme výbavu, ktorá spĺňa kritériá prémiových smartfónov. Duálny fotoaparát s 12 MPx primárnym snímačom (f/1.9) a sekundárnym 5 MPx senzorom (f/2.0) sme už tiež krátko vyskúšali. Prvé výsledky pôsobia tiež zaujímavo. Prispieva k tomu aj umelá inteligencia, ktorá sa stará o detekciu scény.

Pocophone F1 ale tiež prináša technológie, na ktoré sa aj v drahších zariadeniach niekedy zabúda. Má stereo reproduktory, 3,5mm audio jack aj infračervenú kameru pre odomykanie zariadenia skenom tváre. Našťastie nechýba plná podpora LTE sietí a batéria so skvelou kapacitou 4000 mAh a rýchlym nabíjaním 3.0 Quick Charge.

A najväčšia pecka v súvislosti s Pocophone F1 prichádza pri pohľade na cenu. Verzia so 64 GB úložiskom začínala v Indii na úrovni 260 €. Xiaomi však spustilo oficiálny predaj aj v Európe. Cena 389 € je síce o čosi vyššia, ale za nový smartfón so Snapdragon 845 a s ďalšími skvelými vlastnosťami je to veľmi lákavá ponuka. Samozrejme, muselo sa niekde ušetriť. Zadná konštrukcia z plastu a LCD displej sa môžu zdať ako krok späť, ale naše prvé skúsenosti zatiaľ žiadne sklamanie nenaznačujú.

Chcem Pocophone F1 za exkluzívnu cenu vďaka jedinečnému kupónu!

Naše testovanie však bude pokračovať počas nasledujúcich dní. Teraz máš ideálnu príležitosť opýtať sa na všetko, čo ťa zaujíma. Xiaomi Pocophone F1 má totiž ambíciu byť zariadením, o ktorom sme všetci snívali. Bude taký?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú