banner-mi5s-plus
Do redakcie nám dorazila ďalšia novinka z dielne Xiaomi, ktorú čaká dôkladné testovanie. Ide o high-end phablet Mi5S Plus a ak vás ohľadom neho niečo zaujíma, teraz máte možnosť položiť nám vaše otázky. 

Xiaomi Mi5S Plus bolo predstavené v septembri spolu s jeho menším bratom Mi5S. „Plus“ v názve smartfónu môže navodiť dojem, že sa jedná len o väčšiu verziu Mi5S, no medzi týmito dvomi modelmi nájdeme niekoľko zásadných rozdielov. Prvým je samotný IPS displej, ktorý má v prípade Mi5S Plus uhlopriečku až 5,7-palcov a FullHD rozlíšenie. Novinka prichádza aj s najnovším procesorom od Qualcommu, teda so Snapdragonom 821, ktorému pomáha grafický akcelerátor Adreno 530.

Xiaomi Mi5S Plus 4GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-plus-testujeme-3

Zobraziť cenu Xiaomi Mi5S Plus

Minimálne 4 GB operačná pamäť a 64 GB úložisko je základom pre pravú vlajkovú loď v roku 2016. Smartfón beží na Androide vo verzii 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8. Zároveň prichádza ako druhý smartfón od Xiaomi s duálnym fotoaparátom. Fotoaparát od Sony má rozlíšenie 13 MPx, clonu f/2.0, veľkosť pixelov 2 μm a nechýba ani rýchle PDAF zaostrovanie.

xiaomi-mi5s-plus-testujeme-2

TIP: Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus oficiálne: V duchu veľkých zmien

Na spodnom boku phabletu nájdeme reverzibilný konektor USB typu-C, na hornej infračervený port pre ovládanie domácich spotrebičov a na ľavej slot pre dve SIM karty. Žiaľ, podpora 800 MHz LTE frekvencie opäť chýba. Mi5S Plus môžeme momentálne z Číny kúpiť za Ako je už zvykom, v najbližších dňoch bude smartfón vystavený mnohým testom, o ktorých môžete rozhodnúť aj vy. Stačí sa o svoje otázky podeliť v komentároch.

xiaomi-mi5s-plus-testujeme

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP