Xiaomi nedávno predstavilo odľahčenú verziu minuloročnej vlajkovej lode Mi4, Xiaomi Mi4i. Nám sa túto novinku podarilo získať medzi prvými na Slovensku a pripraviť tak pre vás plnohodnotnú recenziu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi Mi4i svojimi špecifikáciami spadá do vyššej strednej triedy. Na rozdiel od klasickej Mi4 s kovovým rámom, Mi4i prichádza s plastovým unibody telom, ktoré je o viac ako 1 mm tenšie ako telo Mi4. Na výšku a šírku sú smartfóny takmer identické, celkové rozmery Mi4i sú 138.1 x 69.6 x 7.8 mm. V recenzii neskôr nájdete aj fotografické porovnanie Xiaomi Mi4 a Mi4i.

Mi4i prichádza s rovnakým 5″ FullHD displejom, no Xiaomi tentokrát použilo full-lamination OGS technológiu, čo znamená, že dotyková vrstva aj ochranné sklo boli spojené do jedného celku, čím výrobca dosiahol oveľa tenší displej, podanie farieb a tiež viditeľnosť na slnku. O výkon zariadenia sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 615 vo svojej druhej generácii. Ten prichádza s 8 jadrami a taktom 1,7 GHz. Procesoru sekunduje 2 GB RAM pamäť a grafický čip Adreno 405. Vnútorná pamäť má 16 GB, z ktorých je pre používateľa dostupných rovných 12 GB. Bohužiaľ, slot pre microSD karty tu nenájdeme.

MUS_2991

Xiaomi Mi4i kúpite najlacnejšie v tomto obchode

Na zadnej strane potom nájdeme 13 MPx Sony IMX214 fotoaparát, teda rovnaký, ako v prípade Xiaomi Mi4. Predná strana obsahuje 5 MPx slefie fotoaparát. Všetok hardvér Mi4i napája 3120 mAh batéria a smartfón beží na Androide 5.0 doplnenom o známu MIUI 6 nadstavbu. Tá je opäť prepracovaná, no pri používaní pociťujem mierne zaváhania v podobe menších zásekov. Konečný verdikt sa však dozviete v plnohodnotnej recenzii. Xiaomi Mi4i nám na recenziu poskytol e-shop iBuygou.com, kde tento smartfón kúpite za 234 €.

Fotografie v článku boli vytvorené fotoaparátom Nikon D7100.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú